Soi Dog wspiera cel Phuket, jakim jest stanie się pierwszą prowincją w Tajlandii wolną od wścieklizny

Nasza poprzednia historia:

Phuket zostanie oficjalnie ogłoszone przez Departament Kontroli Chorób (DDC) jako pierwsza prowincja w Tajlandii wolna od wścieklizny.

KOMUNIKAT PRASOWY:

Fundacja Soi Dog z siedzibą w Phuket – której program CNVR dla bezpańskich zwierząt (złap, wykastruj, zaszczep, zwróć) jest największym tego rodzaju na świecie – poparła niedawne oświadczenie dr Taresa Kassanairawiwonga, dyrektora generalnego Departamentu Chorób Kontrola, zamiar współpracy z Departamentem Rozwoju Hodowli i Departamentem Administracji Lokalnej w celu uczynienia Phuket pierwszą prowincją w Tajlandii wolną od wścieklizny.

Kilka wiodących autorytetów, w tym Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Światowy Sojusz na rzecz Kontroli Wścieklizny (GARC), zgadza się, że najskuteczniejszym sposobem wyeliminowania wścieklizny u ludzi jest wyeliminowanie jej u psów. Zaszczepienie 70% psów na danym obszarze spowoduje wyeliminowanie wścieklizny. Podobnie jest z redukcją liczby bezpańskich psów; kastracja 80% psów na danym obszarze doprowadzi do trwałego zmniejszenia ich liczebności, o ile będzie kontynuowany program konserwacji. Pod warunkiem, że zaszczepione i wykastrowane psy zostaną pozostawione na miejscu w celu zbudowania odporności stadnej i zapobieżenia przejmowaniu terytorium przez nowe, niekastrowane psy.

Dyrektor CNVR Soi Dog, dr Tuntikorn Rungpatana, mówi, że właśnie tak działa zakrojony na szeroką skalę program fundacji. Dane zebrane przez Soi Dog wskazują, że ponad 80% bezpańskich psów w prowincji wyspiarskiej zostało już wykastrowanych i zaszczepionych, ponieważ fundacja od wielu lat stara się pomóc w wyeliminowaniu śmiertelnej choroby.

„Firma Soi Dog jest gotowa do współpracy ze wszystkimi sektorami, aby uczynić Phuket pierwszą prowincją w Tajlandii wolną od wścieklizny i jesteśmy podekscytowani najnowszym ogłoszeniem” — powiedział dr Tuntikorn.

Od powstania Soi Dog w 2003 roku, organizacja non-profit współpracuje z agencjami rządowymi i szerszą społecznością Phuket w rozwiązywaniu dostrzeganych problemów spowodowanych przez bezpańskie psy i koty, w tym w tworzeniu mobilnych klinik sterylizacji/kastracji i szczepień w każdej z wysp na wyspie podokręgach oraz ustanowienie programów pomocy społecznej i humanitarnych programów edukacyjnych, których celem jest nauczenie lokalnych społeczności i uczniów, jak wchodzić w interakcje z bezpańskimi zwierzętami. Soi Dog od wielu lat przeprowadza również szczepienia i regularne kontrole zdrowia psów przebywających w rządowym schronisku dla bezpańskich psów.

Niedawne ogłoszenie jest kolejnym krokiem we właściwym kierunku, ponieważ wysiłki na rzecz wyeliminowania wścieklizny mogą odnieść sukces tylko dzięki szerszej współpracy.

„Fundacja Soi Dog przyznaje, że problem bezpańskich zwierząt nie może zostać rozwiązany przez pojedynczą agencję, ale wymaga raczej współpracy ze wszystkich sektorów” – powiedział dr Tuntikorn.

Dyrektor generalny Departamentu Kontroli Chorób i odpowiednich departamentów planuje zorganizować spotkanie w Phuket w lipcu w celu dalszego omówienia, z udziałem dr Tuntikorn jako przedstawiciela Soi Dog. Odbędzie się również wizyta w schronisku Soi Dog, aby wszystkie strony mogły dowiedzieć się więcej o programie CNVR fundacji.

Soi Dog pracował niestrudzenie przez dwadzieścia lat, aby pomóc Tajlandii uwolnić się od wścieklizny, a tylko w ubiegłym roku dzięki programom pomocy społecznej i humanitarnej edukacji fundacji poddano leczeniu odpowiednio ponad 10,000 11,000 zwierząt i prawie 14 2003 dzieci. Organizacja non-profit kontynuuje również zwiększanie wysiłków na rzecz wyeliminowania wścieklizny dzięki niedawnemu rozszerzeniu programu CNVR do XNUMX zespołów, obejmujących cały obszar metropolitalny Bangkoku i południowe prowincje Tajlandii, i przewiduje, że jeszcze w tym roku przekroczy kamień milowy miliona psów i kotów w całym kraju przez program od XNUMX roku.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.