Tajski Departament Meteorologiczny ostrzega przed deszczem, powodziami i silnymi falami

Tajlandia -

Tajski Departament Meteorologiczny (TMD) ostrzegł przed deszczem i możliwymi gwałtownymi powodziami w północnej i północno-wschodniej części Tajlandii, a także silnymi falami na Morzu Andamańskim na południu kraju.h.

TMD ogłosiło we wtorek (27 czerwca), że Tajlandia ma więcej deszczu z ulewnymi deszczami na północy i północnym wschodzie. Ludzie powinni być świadomi możliwości gwałtownych powodzi, zwłaszcza w pobliżu gór i obszarów dorzeczy, zwłaszcza w północnej i północno-wschodniej części Tajlandii.

Fale w górnym Morzu Andamańskim mają do dwóch metrów wysokości, a podczas burzy mogą mieć nawet ponad dwa metry wysokości. Łodzie powinny poruszać się ostrożnie i unikać obszarów burzowych.

Tajlandia miała jak dotąd dość spokojną porę deszczową, ale zgodnie z TMD ma się ona nasilić w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Tradycyjnie wrzesień jest najbardziej mokrym miesiącem w roku.

Pora deszczowa w Tajlandii oficjalnie rozpoczęła się pod koniec maja, o czym pisaliśmy tutaj.

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.