Tajlandzka młodzież wzywa Pheu Thai do oczyszczenia kraju z nielegalnych narkotyków i rekryminalizacji marihuany

FOTO: Matichon

Krajowy —

W poniedziałek 26 czerwca grupa tajlandzkiej młodzieży złożyła 9 propozycji Partii Pheu Thai w celu zwalczania problemów narkotykowych w całym kraju.

Grupa młodych Tajów odwiedziła w poniedziałek siedzibę partii Pheu Thai, aby złożyć petycję w sprawie szalejących w kraju problemów narkotykowych.

Dziś, 26 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Przeciwko Narkomanii i Nielegalnemu Handlowi lub Światowy Dzień Narkotyków.

Petycję w imieniu partii Pheu Thai przyjęli pan Julapan Amornwiwat, poseł z prowincji Chiang Mai oraz pani Linthiporn Warinwatchararoj, poseł z listy partyjnej i zastępca sekretarza generalnego partii.

Składający petycję powiedzieli, że chcą, aby Pheu Thai pilnie zastosowało się do ich 9 propozycji, które z grubsza obejmują:

  1. Zmień przepisy, aby umożliwić wykorzystanie majątku przejętego z handlu narkotykami do budowy przestrzeni edukacyjnych do walki z narkomanią.
  2. Zreformować system edukacji i programy nauczania zarówno w klasach, jak i poza nimi, aby zapewnić młodzieży aktualną wiedzę na temat narkotyków.
  3. Biuro Komisji ds. Rozwoju Sektora Publicznego, podlegające Ministerstwu Sprawiedliwości, powinno służyć jako jednostka słuchająca, gromadząca opinie i informacje zwrotne opinii publicznej, będąc jednocześnie centralnym ośrodkiem gromadzenia wiedzy na temat problematyki narkomanii.
  4. Rozważ przeklasyfikowanie marihuany jako kontrolowanej substancji odurzającej wraz z niezbędnymi środkami zapobiegającymi jej niewłaściwemu używaniu, co zasadniczo spowodowałoby rekryminalizację rośliny.

W odpowiedzi na petycję pan Julapan powiedział, że problemy z narkotykami zaczęły się pogarszać po zamachu stanu z 2014 r., w którym rząd Pheu Thai został obalony przez obecnego premiera, generała Prayuta Chan-o-cha.

Dodał: „Sytuacja była jeszcze gorsza po tym, jak rząd Prayuta zdecydował o dekryminalizacji marihuany bez niezbędnych środków zapobiegawczych”.

Powiedział, że Partia Pheu Thai jako drugi co do wielkości partner koalicyjny jest zaangażowana w eliminację nielegalnych narkotyków i uważa, że ​​marihuana powinna zostać przeklasyfikowana jako substancja kontrolowana, która powinna być używana wyłącznie do celów medycznych.

„W ramach współpracy między Partią Ruchu Naprzód a Partią Pheu Thai zaproponowaliśmy powołanie grupy zadaniowej zajmującej się zapobieganiem narkomanii. Dzisiejsze propozycje zostaną przedstawione grupie zadaniowej do dalszego rozważenia” — obiecał Julapan.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.