Tajlandzcy partnerzy koalicji rządowej spotkają się w ten weekend w sprawie stanowiska przewodniczącego Izby Reprezentantów

Tajlandia -

Partia Move Forward przełożyła i przełożyła spotkanie z Pheu Thai Party w celu omówienia ważnego stanowiska przewodniczącego Izby Reprezentantów.

Jest to znaczący krok rządu w kierunku utworzenia i wyboru premiera oraz kontynuacji wciąż kruchej koalicji.

Zastępca rzecznika partii Move Forward, pani Pukkamon Noonanant, powiedziała dziennikarzom za pośrednictwem grupy LINE we wtorek późnym wieczorem (27 czerwcath), że partia przełożyła spotkanie pierwotnie zaplanowane na środę (28 czerwca).th) z imprezą Pheu Thai. Według czasu prasy, spotkanie zostało przełożone na niedzielę, 2 czerwca.

Uważa się, że odroczenie jest spowodowane spotkaniem partii Pheu Thai w poniedziałek (27 czerwca).th). Nalegali, że chcą stanowiska przewodniczącego Izby i muszą mieć 14 miejsc w rządzie oraz przewodniczącego Izby Reprezentantów. To część z nich pozostaje koalicjantem Partii Ruchu Naprzód.

Tymczasem Partia Ruchu Naprzód nalegała, aby stanowisko przewodniczącego Izby Reprezentantów było miejscem dla partii numer jeden, która sama zdobyła najwięcej mandatów w wyborach. Wewnętrznie zgodzili się mianować Padipata Suntiphadę, posła z okręgu wyborczego Phitsanuloke, na przewodniczącego Izby. Jednak Pheu Thai, partia numer dwa pod względem miejsc w parlamencie, jeszcze się na to nie zgodziła.

Niedziela to spotkanie ma się odbyć na jeden dzień przed pierwszym posiedzeniem parlamentu od czasu powołania nowego rządu.

Bądź na bieżąco z mediami TPN, aby uzyskać dalsze informacje na temat formowania nowego rządu Tajlandii.

Oryginalny artykuł pojawił się na naszej siostrzanej stronie należącej do TPN Media.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/