Chińczyk aresztowany w Phuket za rzekomą bycie przewodnikiem

Phuket -

Chińczyk został aresztowany po tym, jak rzekomo pracował jako przewodnik turystyczny.

Policja turystyczna w Phuket poinformowała Phuket Express, że w tym tygodniu aresztowała pana Wang Kua Cheng (nazwisko przetłumaczone z języka tajskiego), 43-letniego obywatela Chin. Został aresztowany na Dibuk Road przed świątynią Mongkol Nimit na Starym Mieście w Phuket.

Został przewieziony do komisariatu policji w Phuket. Grozi mu zarzut pracy bez zezwolenia i bycia przewodnikiem bez licencji.

Przewodnik turystyczny jest chronionym zawodem w Tajlandii, zauważa The Phuket Express, a obcokrajowcy nie mogą nawet uzyskać pozwolenia na pracę, aby legalnie nim być. Jak widać poniżej, nie jest to pierwszy obcokrajowiec złapany na Phuket rzekomo pracujący nielegalnie.

W Phuket aresztowano 30-letniego nielegalnego przewodnika po Kambodży.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.