Kontrowersyjna propozycja opłaty turystycznej w Tajlandii ponownie opóźniona

Tajlandia -

Pobieranie opłaty za „wjazd na ląd” w wysokości 300 bahtów zostało przełożone na 1 styczniast przyszłego roku.

Nasza poprzednia historia:

Tajlandia planuje pobrać 300-bahtową „opłatę za wjazd na ląd” od wszystkich zagranicznych turystów w ramach koncepcji pobudzenia turystyki „Amazing Thailand New Chapter”, poinformował rzecznik rządu, 12 styczniath, 2022.

Narodowa Komisja Polityki Turystycznej, działająca przy Ministerstwie Turystyki i Sportu, zatwierdziła propozycję pobierania opłaty w wysokości około 10 USD, czyli około 300 bahtów, od turystów zagranicznych, którzy wjeżdżają do Tajlandii w ramach funduszu promocji turystyki, w tym ubezpieczenia wypadkowego i fundusze dla poszkodowanych pracowników i przedsiębiorców w przypadku kryzysu finansowego.

Minister Turystyki i Sportu Tajlandii potwierdził, że „opłata za wstęp na ląd” w wysokości 300 bahtów od wszystkich zagranicznych turystów odwiedzających kraj zostanie ostatecznie wdrożona, podkreślając, że będzie ona wykorzystana na ubezpieczenie turystów i fundusz ratunkowy dla osób podróżujących po kraju.

Ministerstwo Turystyki i Sportu zdecydowało o przesunięciu pobierania 300-bahtowej opłaty za „wjazd na ląd” do czwartego kwartału tego roku i planuje zaproponować anulowanie rejestracji „Thailand Pass”.

Oczekuje się, że pobór opłaty za „wjazd na ląd” w wysokości 300 bahtów oficjalnie wejdzie w życie w czerwcu tego roku.

Teraz aktualizacja:

Minister Turystyki i Sportu, Piphat Ratchakitprakarn, powiedział tajskim mediom: „Zgodziliśmy się na odroczenie pobierania opłaty za wjazd na ląd w wysokości 300 bahtów, która wcześniej miała wejść w życie w tym miesiącu, do 1 stycznia.st przyszłego roku”.

„Po przybyciu do Tajlandii turyści będą musieli uiścić opłatę w wysokości 300 bahtów za transport samolotem i 150 bahtów za transport morski. Opłata nie będzie pobierana od cudzoziemców posiadających przepustki graniczne, zezwolenia na pracę oraz dzieci poniżej drugiego roku życia” – dodał Piphat.

Konkretny powód przyszłego odroczenia nie został podany, jednak spekulowano, że są to różne kwestie, w tym zmiana rządu Tajlandii i problemy, które wcześniej próbowały ustalić, jak zarówno przetwarzać opłatę, jak i jak właściwie identyfikować tych, którzy mają wyjątek. Plan był również niezwykle niepopularny zarówno wśród turystów, jak i firm turystycznych.

Oryginalny artykuł ukazał się na naszym siostrzanym portalu TPN National News.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/