Policja w Phuket szuka bandyty, który oddał strzały w sklepie z loteriami w biały dzień

Phuket -

Sklepowi z loterią w Phuket Town groził niezidentyfikowany bandyta strzelający kulami przez witrynę sklepową w biały dzień.

Policja miasta Phuket została powiadomiona o incydencie o godzinie 8:00 rano w czwartek (29 czerwca) w sklepie z loterią w pobliżu targu Kaset (Public Fresh Market 2) w Talad Yai w mieście Phuket. Udali się na miejsce zdarzenia i znaleźli cztery dziury po kulach w szklanej witrynie sklepu.

Dozorca sklepu, którego nazwisko zostało utajnione przez policję dla ich bezpieczeństwa, powiedział, że trzy dni wcześniej mężczyzna próbował siłą otworzyć drzwi sklepu. Powiedział, że chce spotkać się z jej synem, którego wtedy nie było, przez co mężczyzna odszedł bez konfrontacji. Dziś rano, 29 czerwca, ponownie zobaczyła tego samego mężczyznę, zanim otworzył ogień do sklepu i odjechał. Na szczęście nikt nie został ranny.

Uważała, że ​​może to być spowodowane tym, że jej syn pożyczył pieniądze, nieco ponad 3,000 bahtów, od mężczyzny, ale jej syn powiedział, że jego dziewczyna już przekazała mu należne pieniądze. Nie zna ona jednak żadnych bardziej szczegółowych szczegółów między obiema stronami, a jej syn nie był obecny w czasie dochodzenia.

Policja miasta Phuket sprawdza nagrania z kamer CCTV, aby znaleźć bandytę. Planują też rozmowę z synem właściciela sklepu w celu ustalenia dokładnego motywu zbrodni, stwierdzając, że czyn miał charakter odrażający i miał miejsce w gęsto zaludnionym rejonie w godzinach porannego szczytu.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.