Wstrząsy odczuwalne po raportach o trzęsieniu ziemi w Phitsanulok

Phitsanulok, środkowa Tajlandia –

Trzęsienie ziemi zostało zgłoszone krótko po północy dzisiaj w Phitsanulok z wieloma wstrząsami odczuwanymi przez mieszkańców i osoby na dotkniętych obszarach.

Departament Zapobiegania i Łagodzenia Katastrof (DDPM) poinformował po północy (29 czerwca).th) trzęsienia ziemi o sile 4.5 w skali Richtera na głębokości około pięciu kilometrów w Pailom w dystrykcie Bang Krathum.

Wstrząsy były odczuwalne w Phitsanulok i pobliskich prowincjach w Phichit, a także w Kamphaeng Phet. W Mueang Phichit odnotowano pewne uszkodzenia, takie jak ściany domów i stupa w świątyni z niewielkimi pęknięciami. Uszkodzenia nie dotknęły jednak głównych konstrukcji.

Departament PR rządu Tajlandii, znany również jako NNT, tak powiedział o porannym trzęsieniu ziemi:

Wczesnym rankiem 29 czerwca trzęsienie ziemi o sile 4.5 w skali Richtera nawiedziło prowincję Phitsanulok, a konkretnie w dystrykcie Bang Krathum.

Trzęsienie ziemi, które miało miejsce na głębokości 5 kilometrów, zostało po raz pierwszy zgłoszone o godzinie 00:33 czasu lokalnego przez dział monitorowania wstrząsów.

Epicentrum trzęsienia znajdowało się w dzielnicy Phai Lom. Współrzędne trzęsienia ziemi podano jako 16.558 stopnia szerokości geograficznej północnej i 100.368 stopnia długości geograficznej wschodniej.

W ciągu kilku minut od incydentu Departament Meteorologiczny wydał oficjalny komunikat szczegółowo opisujący aktywność sejsmiczną. Wstrząsy były zauważalne nie tylko w Phitsanulok, ale rozszerzyły się także na prowincje Phichit i Kamphaeng Phet.

Raporty z dzielnicy miasta Phichit ujawniły, że wiele podokręgów doświadczyło trzęsienia ziemi, a Bang Krathum w Phitsanulok zidentyfikowano jako epicentrum. Skutki wstrząsu były szczególnie odczuwalne na sąsiednich terenach, w tym w dzielnicy miasta Phichit.

Obecnie zespoły ratunkowe z Phitsanulok są na miejscu i oceniają szkody.

Niedawno w poniedziałek rano (19 czerwca) odnotowano trzęsienie ziemi w Myanmarze, które było odczuwalne nawet w Bangkoku i Nonthaburi.

https://tpnnational.com/2023/06/19/tremors-felt-in-bangkok-after-earthquake-reports-in-myanmar/

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.