Dugong znaleziony martwy w Krabi

MGR

Krabi –

Kolejny diugoń został znaleziony martwy na plaży w Krabi, szósty martwy diugoń w Krabi w tym roku.

Szefowa Parku Narodowego Hat Nopparat Thara Mu Ko Phi Phi w Krabi, pani Rakchanok Paenoi, powiedziała w tym tygodniu Phuket Express, że została powiadomiona przez personel parku narodowego, że znaleźli martwego diugonia na plaży Tab Kaek na terenie parku narodowego .

Samica diugonia ważyła 140 kilogramów i miała 204 centymetry długości. Na martwym diugoniu nie znaleziono żadnych ran. Został zabrany do Centrum Badań nad Zasobami Morskimi, aby znaleźć przyczynę śmierci. Doniesiono, że jest to szósty martwy diugoń znaleziony w Krabi w tym roku.

Oto kilka innych niefortunnych ostatnich przypadków:

W morzu Krabi znaleziono martwego 280-kilogramowego diugonia.

Na plaży w dzielnicy Nuea Klong znaleziono bezgłowego diugonia.

Na plaży na wyspie Lanta znaleziono martwego diugonia.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.