Szokujący incydent z amputacją chodnika na lotnisku Don Mueang nie był pierwszym problemem w ostatnim czasie

Bangkok -

Niedawno ujawniono, że młody chłopiec odniósł obrażenia po tym, jak jego stopa utknęła w ruchomym chodniku na międzynarodowym lotnisku Don Mueang.

Wiadomość została udostępniona opinii publicznej po pasażerka na międzynarodowym lotnisku Don Mueang straciła dolną nogę po tym, jak upadła i utknęła w ruchomym chodniku w czwartek rano, 29 czerwca 2023.

Tajka, której nazwisko zostało utajnione, opublikowała w mediach społecznościowych, że 19 czerwcath tego miesiąca ona i jej syn byli na międzynarodowym lotnisku Don Mueang. Kiedy byli na chodniku, stopa jej syna nagle utknęła w ruchomym chodniku. Jego stopa została usunięta z urządzenia, ale doznał obrażeń stopy i musiał mieć 11 szwów.

Powiedziała, że ​​trzymała go za rękę na chodniku, ale mógł stać zbyt blisko chodnika. Jego buty były zrobione z gumy, która mogła utknąć w urządzeniu. Kiedy jego stopa utknęła, chodnik natychmiast przestał się poruszać. Usunięcie stopy zajęło mu około pół godziny.

Młody chłopiec nie doznał trwałego uszkodzenia kości stopy, ale wstrząsający incydent zdenerwował rodzinę.

W międzyczasie inny użytkownik mediów społecznościowych opublikował ten zrzut ekranu, który, jak mówi, był tego samego ranka, kiedy doszło do poważnego incydentu z amputacją, pokazujący, że jego sznurowadło utknęło w chodniku. Twierdził, że personel wolno reagował, aby mu pomóc i nie wydawał się tym przejmować. Skrytykował także ich ogólną obsługę klienta.

Syn niezidentyfikowanej kobiety, której lewa noga utknęła i została amputowana poniżej kolana, opublikował dziś, 30 czerwca, w mediach społecznościowych. Stwierdził, że on i rodzina wciąż próbują uporać się z rzeczywistością okoliczności, zauważając, że lotnisko mówi, że pozwoli rodzinie przejrzeć CCTV, ale w jego poście jeszcze tego nie dostarczył, a on nazywa ich powolnymi .

Odniósł się również do horroru sytuacji, gdy rodzina zobaczyła personel niosący odciętą nogę jego matki w piankowym pudełku z miejsca zdarzenia. Jego matka również nie była tak przejęta bólem po incydencie, ale bólem związanym z życiem z tylko jedną nogą bez własnej winy.

Syn stwierdził również, że rodzina jest zaniepokojona gangreną i infekcją, ale lotnisko obiecało pokryć wszystkie koszty medyczne związane z incydentem, w tym zatrudnienie psychiatry. Syn podziękował opinii publicznej za wsparcie i wyraził nadzieję, że incydent zostanie przejrzyście i otwarcie zbadany przez odpowiednie służby.

W międzyczasie urzędnicy z lotniska Don Mueang tymczasowo zamknęli wszystkie chodniki i przeprowadzają konserwację i przeglądy wszystkich z nich. Podobno rozważają całkowitą wymianę całego systemu chodników na lotnisku jako środek awaryjny, zauważając, że obecne chodniki zostały pierwotnie zainstalowane w 1996 roku przez renomowaną japońską firmę i miały zostać wymienione w 2025 roku.

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.