Ukochany słoń tajski wrócił do Tajlandii

Tajlandia-

Operacja sprowadzenia chorego słonia tajskiego ze Sri Lanki do Tajlandii została zakończona.

Kornaki z Tajlandii przybyły na Sri Lankę w zeszłym miesiącu, aby zapoznać słonia z procesem przed podróżą. Słoń przybył do Tajlandii w niedzielę, 2 lipca 2023 r., zgodnie z planem.

Zgłoszono, że samiec słonia boryka się z problemami zdrowotnymi. Operacja mająca na celu sprowadzenie go z powrotem do domu polegała na udzieleniu pomocy medycznej w Tajlandii, ponieważ pojawiły się obawy co do możliwości zrobienia tego na Sri Lance, co wywołało mały spór dyplomatyczny, zanim narody się zjednoczyły i zgodziły się zwrócić słonia do Tajlandii.

Dwa kornaki z Tajlandii przybyły na Sri Lankę 10 czerwca z misją sprowadzenia tajlandzkiego słonia o imieniu Sak Surin, który przebywał w Narodowym Zoo Dehiwala na Sri Lance. Słoń był wcześniej prezentem dyplomatycznym wiele lat wcześniej. Tajlandia nie daje już słoniom po publicznej krytyce w ostatnich latach.

Dwóch kornaków, pan Torachaisit Siri i pan Supachai Boonkerd z Thai Elephant Conservation Center, otrzymali zadanie przygotowania słonia do transportu.

Ich pierwszą misją było zaznajomienie słonia ze sobą, poprzez karmienie i komendy słowne w języku tajskim, co pozwoliło słoniowi przyzwyczaić się do ich głosów i zapachów. Słoń dobrze zareagował na dwa kornaki, nie okazując oznak agresji.

Pan Athapol Charoenshunsa, pełniący obowiązki dyrektora generalnego Departamentu Parków Narodowych, Ochrony Dzikiej Przyrody i Roślin, powiedział, że słoń musi lepiej zapoznać się z kornakami przed wyruszeniem w podróż do Tajlandii. Słoń dobrze zareagował na polecenia kornaków, aby wejść do klatki używanej do transportu lotniczego w miniony weekend.

Słoń przybył na międzynarodowe lotnisko w Chiang Mai w niedzielę (2 lipca).

Słoń został później przeniesiony do Lamphang na zabiegi. Mówi się, że dostosowuje się do nowego otoczenia i jest zrelaksowany pomimo stresującej podróży. Witaj w domu!

Powyższe zostało przepisane z komunikatu prasowego Departamentu PR rządu Tajlandii

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/