Nieudokumentowany migrant z Laosu aresztowany po serii włamań w Patongu

Patong –

Nieudokumentowany złodziej-migrant z Laosu, który włamał się do domów w Patong, kradnąc gotówkę i broń, został aresztowany.

Policja Patong powiedziała Phuket Express, że w niedzielne popołudnie (2 lipcand) aresztowali poszukiwanego podejrzanego z Laosu, 46 lat (nazwisko nie zostało ujawnione) w Patong.

Zabrano mu pistolet, opisany jako „Colt .38 Super”. Został przewieziony na komisariat policji w Patong, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży i przebywania w Tajlandii bez pozwolenia. Przyznał się do wszystkich zarzutów.

Aresztowanie nastąpiło po tym, jak policja Patong otrzymała raporty, że złodziej włamał się do dwóch domów w Patong w zeszłym miesiącu. Złodziej ukradł pistolet i łącznie 35,500 XNUMX bahtów w gotówce.

To nie pierwsza niedawna kradzież w Phuket, ponieważ niedawno w Thalang a złodziej podobno ukradł milion bahtów obcokrajowcowi.

Wcześniej w tym miesiącu, złodziej pochodzący z Yala został aresztowany w Phuket za siedem lokalnych kradzieży.

W wirusowej historii złodziej próbował włamać się do banku i nie udało mu się, zamiast tego wybrał pobliską piekarnię na Starym Mieście w Phuket.

W innej wirusowej historii, nielegalny taksówkarz ukradł SUV cudzoziemca i został aresztowany.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.