Najważniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: szokujący wypadek na tajskim lotnisku i nie tylko

Oto przegląd najpopularniejszych artykułów z NARODOWYCH Tajlandii, wybranych przez naszą drużynę narodową Pattaya News/TPN, od ostatniego tygodnia 26 czerwca do 2 lipca 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najlepsze historie! I to wszystko na ten tydzień. Jak zawsze dziękuję za przeczytanie Pattaya News/TPN News!

1. Partia Move Forward pozostaje przekonana o zapewnieniu wystarczającej liczby głosów w Senacie, aby mianować Pitę premierem

Sojusz koalicyjny liczy obecnie 312 posłów, ale do objęcia urzędu przez Pitę Limjaroenrat potrzeba co najmniej 376 głosów lub kolejnych 64 głosów wspólnego parlamentu.

Partia Move Forward pozostaje przekonana o zapewnieniu wystarczającej liczby głosów w Senacie, aby mianować Pitę premierem

2. Międzynarodowe statki wycieczkowe wyróżnione jako główne podmioty przyczyniające się do turystyki tajskiej

Pattaya rozważa również port dla statków wycieczkowych.

Międzynarodowe statki wycieczkowe wyróżnione jako główni współtwórcy turystyki tajskiej

3. Thai Airways chce znacząco rozszerzyć flotę

Według dyrektora naczelnego Thai Airways zamierza sfinalizować umowę zakupu co najmniej 30 nowych samolotów do końca roku i może podwoić swoją flotę wąskokadłubowych odrzutowców w ciągu następnej dekady.

Thai Airways chce znacząco rozszerzyć flotę

4. Pasażerka na lotnisku Don Mueang traci nogę po tym, jak utknęła w ruchomym chodniku

Kobieta pozostaje pod ścisłą opieką medyczną od czasu prasowego. Podobno jej amputowanej nogi nie można było ponownie przymocować.

Pasażerka na lotnisku Don Mueang traci nogę po tym, jak utknęła w ruchomym chodniku

5. Dane pokazują, że Tajlandia odwiedza w tym roku 1.3 miliona chińskich podróżników

Witamy w Tajlandii!

Dane pokazują, że Tajlandia odwiedza w tym roku 1.3 miliona chińskich podróżników

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.