Kobieta aresztowana w Phuket za domniemane oszustwo, udając słynnego sprzedawcę internetowego

Phuket -

Kobieta została aresztowana w Phuket za domniemane oszustwo po tym, jak udawała słynnego sprzedawcę internetowego w Tajlandii.

Policja autostradowa poinformowała Phuket Express, że w niedzielę (30 lipca) aresztowała kobietę zidentyfikowaną jako pani Pannapaphon, lat 2, przed centrum handlowym w Wichit, Mueang Phuket. Aresztowanie nastąpiło po wydaniu przez sąd karny nakazu aresztowania 26 czerwcath, 2023 r. oraz nakaz aresztowania wydany przez Sąd Prowincji Chanthaburi 1 lipca 2023 r. za oszustwo i import fałszywych informacji internetowych.

Na początku zeszłego roku Pannapaphon rzekomo stworzył stronę na Facebooku jako „Pimrypie sprzedaje wszystko”. Pannapaphon oszukał innych, ponieważ myśleli, że strona jest prawdziwą stroną i kupowali od niej produkty. Nic dziwnego jednak, że potencjalni nabywcy nie otrzymali produktów ani zwrotu pieniędzy za przelane pieniądze. Wiele ofiar w Tajlandii złożyło doniesienia na policję.

The Phuket Express zauważył, że prawdziwa strona na Facebooku „Pimrypie Sells Everything” jest najbardziej znanym sklepem internetowym w Tajlandii i ma siedzibę w Bangkoku.

Pannapaphon twierdziła policji, że nie wiedziała o fałszywej stronie na Facebooku. Powiedziała, że ​​była tylko osobą zatrudnioną przez kogoś, kogo nie znała, do otwarcia konta bankowego. Jej konto bankowe służyło wyłącznie do przelewania pieniędzy.

Policja z Phuket trzymała ją w areszcie niezależnie od tego, kiedy badała sprawę i była sceptycznie nastawiona do jej twierdzeń, że nie znała kogoś, dla kogo zgodziła się otworzyć konto bankowe i nie wiedziała, do czego to konto jest używane.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.