W sumie 64 zgony w ciągu 4 miesięcy od wypadków drogowych w Phuket

Phuket -

W sumie w tym roku w wypadkach drogowych w Phuket zginęły 64 osoby w ciągu czterech miesięcy, co stanowi wzrost w stosunku do ubiegłego roku.

W tym tygodniu w Phuket odbyło się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego, któremu przewodniczył wicegubernator Phuket, Arnuparp Rodkhwan Yodrabam.

Pan Arnuparp powiedział: „Liczba ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w Phuket z roku na rok rośnie. Średnia liczba wynosi 135 zgonów rocznie, czyli około 11 zgonów miesięcznie. Od stycznia do kwietnia tego roku zmarły 64 osoby. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku liczba ta wzrosła o 45 proc. Oczekuje się, że liczba ta sięgnie 200 zgonów w tym roku, jeśli utrzyma się w tym tempie” – wyjaśnił Arnuparp.

„Większość zgonów w wypadkach drogowych miała miejsce na motocyklach, których kierowcy lub pasażerowie nie nosili kasków. Część z nich to turyści zagraniczni, którzy wypożyczali motocykle. Staramy się nakłonić użytkowników dróg do noszenia kasków ochronnych i zapinania pasów bezpieczeństwa, nieprzekraczania ograniczeń prędkości, nie prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu oraz zwalniania lub zatrzymywania się dla pieszych na przejściach dla pieszych, aby zmniejszyć liczbę wypadków drogowych i ofiar śmiertelnych na drogach”. — dodał pan Arnuparp.

Phuket Express pokrył kilka niedawnych wypadków śmiertelnych, takich jak to potrącenie i ucieczka.

Dwie osoby również zginęły w tym niedawnym przerażającym wypadku w Patong Hill.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.