AKTUALIZACJA: Kierowca minivana oskarżony o grożenie singapurskiemu pasażerowi w Phuket ponad 100 bahtów

Phuket -

Kierowca minivana został oskarżony o grożenie pasażerowi z Singapuru na Starym Mieście w Phuket który stał się wirusowy dzięki filmowi w mediach społecznościowych, który można zobaczyć tutaj.

Nasza poprzednia historia:

Kierowca minivana rzekomo groził zagranicznemu pasażerowi żelaznym prętem na Starym Mieście w Phuket.

Teraz aktualizacja:

Policja miasta Phuket powiedziała Phuket Express, że zagraniczny pasażer został zidentyfikowany jako MR. FARIS BIN ABDULKADIR BASHARAHIL, 35 lat, obywatel Singapuru. Złożył też doniesienie na policję na kierowcę minivana.

Kierowca minivana, zidentyfikowany jedynie jako Mr. Boy, zgłosił się później na policję. Powiedział policji, że jako grupa zabrał 11 pasażerów, w tym pana Farisa, z hotelu w Krabi. Pan Faris poprosił o podwiezienie do hotelu przy Narisorn Road w Talad Yai, gdzie zarezerwował hotel.

Jednak pan Boy powiedział panu Farisowi, że firma zarządzająca wycieczką grupową poprosiła go, aby wysadził wszystkich pasażerów na Starym Mieście w Phuket. Kierowca powiedział, że podrzuci pana Farisa w inne miejsce za 100 bahtów więcej, ale pan Faris odmówił zapłaty różnicy, zanim w pojeździe doszło do ostrej słownej kłótni. Podczas jazdy pan Boy twierdził, że pan Faris był dla niego niegrzeczny i niegrzeczny, przeklinając go.

Niezależnie od tego, panu Boyowi postawiono zarzuty prawne związane z grożeniem innym po tym, jak wyrzucił pana Boya z pojazdu i wydawał się grozić mu na wirusowym wideo. Pan Boy przyznał się do zarzutów i został ukarany grzywną w wysokości 1,000 bahtów. Policja miasta Phuket również zgłosiła incydent do Biura Transportu Lądowego Krabi, ale nie jest jasne, czy pan Boy zostanie zawieszony pod względem zatrudnienia lub prawa jazdy.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.