Kłótnia między obcokrajowcem a Tajami przeradza się w wielokrotne strzały w Kathu, bez obrażeń

Kathu, Phuket –

Piętnaście strzałów z pistoletu padło w biały dzień po kłótni między Thaisem a mężczyzną z Mjanmy w Kathu.

Policja Kathu powiedziała Phuket Express, że została powiadomiona o incydencie o godzinie 6:30 w środę rano (5 lipcath) przed wynajmowanymi pokojami w Soi Suea Lueang. Oni i Phuket Express szybko przybyli na miejsce zdarzenia.

Przed kompleksem wynajmowanych pokoi znaleziono piętnaście nabojów. Nie zgłoszono żadnych obrażeń ani zgonów. Po incydencie wielu okolicznych mieszkańców bało się wychodzić na zewnątrz.

Świadkowie powiedzieli policji w Kathu, że w pobliżu doszło do kłótni między wieloma Tajami a mężczyzną z Birmy. Mężczyzna z Birmy uciekł do Soi, aby ukryć się w obozie pracy w pobliżu miejsca kłótni z grupą ścigających go Tajów. Pracownicy obozu powiedzieli Tajom, że nie widzieli mężczyzny z Birmy, zanim Tajowie się wściekli i nie otworzyli ognia z broni palnej w powietrze. Tajowie następnie uciekli z tego obszaru.

Policja Kathu kontynuuje dochodzenie w celu znalezienia osób, które oddały strzały w miejscu publicznym, a także ustalenia, czego dotyczyła kłótnia.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.