Mężczyzna aresztowany w Phuket z 47 kartami SIM i 17 czytnikami kart identyfikacyjnych

Phuket -

Mężczyzna został aresztowany w Phuket Town z 20 gotowymi do użycia i 27 niezarejestrowanymi i telefonicznymi kartami SIM oraz 17 czytnikami kart identyfikacyjnych.

Policja miasta Phuket poinformowała Phuket Express, że w środę (5 lipca br.)th) aresztowali mężczyznę zidentyfikowanego jedynie jako pan Sorn, lat 38, na Chumphon Road w pobliżu komisariatu policji miasta Phuket w mieście Phuket.

Odebrano mu 20 gotowych kart SIM do telefonów, 27 niezarejestrowanych kart SIM do telefonów oraz 17 czytników kart identyfikacyjnych. Został zabrany na komisariat policji w Phuket, gdzie usłyszał zarzuty udostępniania lub sprzedawania zarejestrowanych kart SIM do telefonów komórkowych innym osobom bez odpowiedniej identyfikacji.

Policja kontynuuje dochodzenie, aby dowiedzieć się, czy te karty SIM są wykorzystywane do jakichkolwiek działań przestępczych lub nielegalnych, na przykład oszustw w call center.

Stało się to zaledwie jeden dzień po tym podobnym aresztowaniu:

27-letnia kobieta została aresztowana w Phuket z 50 zarejestrowanymi kartami SIM do telefonów komórkowych.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.