Tajski rząd wprowadza ThaiID, cyfrową aplikację do identyfikacji mobilnej

Rząd Tajlandii oficjalnie uruchomił aplikację mobilną ThaID (THAI-ID), stanowiącą ważny postęp w transakcjach cyfrowych służących do weryfikacji tożsamości. Aplikacja eliminuje konieczność wprowadzania danych, czyniąc proces wygodnym, szybkim i bezpiecznym.

Caretaker Premier Gen Prayut Chan-o-cha poprowadził oficjalne uruchomienie systemu cyfrowej weryfikacji tożsamości i rozpoznawania twarzy. Departament Administracji Województwa opracował aplikację, aby ułatwić dostęp do usług z sektora publicznego lub prywatnego wymagających potwierdzenia tożsamości.

Do tej pory system przyjęły 44 agencje państwowe, a do korzystania z jego usług zarejestrowało się ponad 380,000 XNUMX osób.

Generał Prayut potwierdził determinację rządu do przekształcenia Tajlandii w społeczeństwo cyfrowe zgodnie z polityką 4.0. Podkreślił, że technologia cyfrowa zwiększa możliwości służb publicznych agencji państwowych, czyniąc je bardziej dostępnymi przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Dodał, że ma nadzieję, że aplikacja zostanie maksymalnie wykorzystana.

Od momentu powstania w 2019 roku projekt ThaID osiągnął znaczące kamienie milowe. Premier wezwał wszystkie strony do współpracy i dalszego rozwijania projektu w kompleksowy system usług państwowych, który budzi zaufanie i poprawia wizerunek rządu Tajlandii, a ostatecznie poprawia jakość życia obywateli.

Departament Administracji Wojewódzkiej podkreślił również potrzebę podniesienia świadomości społecznej na temat aplikacji ThaID we wszystkich 878 powiatach i 76 województwach. Inicjatywa ta obejmuje promowanie pobierania i korzystania z aplikacji, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, aby zmaksymalizować korzyści z niej płynące dla każdej rodziny.

Oryginalny artykuł ukazał się w Departamencie PR rządu Tajlandii NNT.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/