Głosowanie premiera Tajlandii zaplanowano na 13 lipca

Tajlandia -

Nowo wybrany przewodniczący parlamentu Tajlandii, Wan Muhamad Noor Matha, wyznaczył datę 13 lipcath, 2023 jako D-Day głosowania na 30. Tajlandięth premier.

Nasza poprzednia historia:

Wan Muhamad Noor Matha z Partii Pracachart został jednogłośnie wybrany na przewodniczącego parlamentu Tajlandii.

Teraz aktualizacja:

Pan Wan Muhamad powiedział po spotkaniu w Parlamencie w środę (5 lipcath). „Omówiliśmy sytuację z marszałkiem Senatu, panem Pornpetchem Wichitcholchai. Wyraził zgodę na przeprowadzenie głosowania w celu wyboru 30. premiera Tajlandii w czwartek, 13 lipca 2023 r. Głosowanie rozpocznie się o godzinie 9.30 na wspólnym posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego”.

Bądź na bieżąco z TPN Media, aby zobaczyć, co będzie historycznym i prawdopodobnie burzliwym dniem.

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.