Tragiczny incydent z ruchomym chodnikiem na lotnisku Don Mueang wciąż w trakcie przeglądu

Firma Airports of Thailand (AOT) powołała komisję do zbadania niedawnego incydentu z ruchomym chodnikiem na jednym z jej lotnisk, w wyniku którego pasażer doznał poważnego urazu nogi.

Komisja złożona z przedstawicieli Ministerstwa Transportu, Instytutu Inżynierii Tajlandii (EIT), Rady Inżynierów, firmy Siam Hitachi oraz członków rodziny ofiary ma za zadanie zakończyć dochodzenie w ciągu 15 dni.

Incydent miał miejsce 29 czerwca, kiedy pasażerka upadła na jednego z podróżnych na lotnisku, poważnie raniąc lewą nogę. W odpowiedzi dyrektor AOT Kerati Kijmanawat ogłosił, że komisja oceni możliwość wymiany ruchomych chodników, które mają ponad 20 do 25 lat na wszystkich sześciu lotniskach AOT, a mianowicie Don Mueang, Suvarnabhumi, Phuket, Chiang Mai, Hat Yai i Mae Fah Luang-Chiang Rai.

W następstwie incydentu wszystkie 20 ruchomych chodników na lotnisku Don Mueang zostało tymczasowo zawieszone. Chodniki będą stopniowo wznawiane do użytku po gruntownej inspekcji i niezbędnych modernizacjach, co szacuje się na około miesiąc.

Przyznając, że niektórzy podróżnicy mają ponad 27 lat, dyrektor Kerati podkreślił, że były one regularnie konserwowane. Zauważył jednak, że komisja rozważy zastąpienie tych starszych niż 15-20 lat i zbada zastosowanie nowych technologii, takich jak czujniki, w celu zwiększenia środków bezpieczeństwa.

Komendant policji Don Mueang, pułkownik Adirek Tongkeamkeaw, poinformował tymczasem, że śledczy przesłuchują obecnie osoby zaangażowane w sprawę w oczekiwaniu na wyniki badań kryminalistycznych. Nagrania z monitoringu lotniska są również przeglądane w celu ustalenia, czy wypadek był spowodowany zaniedbaniem.

Oryginalny artykuł ukazał się w The Thai Government PR Department NNT.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/