Łuskowiec uratowany po zgubieniu się w Phuket

Phuket -

Łuskowiec został wypuszczony z powrotem do lasu po tym, jak został znaleziony błąkający się po dzielnicy mieszkalnej na Phuket.

Szef Centrum Badań nad Przyrodą i Dziką Przyrodą Khao Phra Thaeo, Pongchart Chueahom, powiedział Phuket Express, że zostali powiadomieni przez zespół ratunkowy Kusoldharm, że złapali łuskowca, który błąkał się w dzielnicy mieszkalnej na Koh Kaew w Mueang Phuket.

Łuskowiec malajski został przewieziony do Khao Phra Thaeo Natura and Wildlife Study Center i wypuszczony z powrotem do swojego domu w lesie.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.