Policja Patong bada skargi dotyczące zagranicznych fryzjerów

Patong –

Policja Patong przeprowadziła dochodzenie po otrzymaniu skarg, że cudzoziemcy wykonują zakazane prace jako fryzjerzy i pracownicy salonów.

Policja Patong powiedziała Phuket Express, że w środę (5 lipcath), dokonali kontroli zakładu fryzjerskiego w Soi Saen Sabai. Właściciel i cały personel byli Tajlandczykami.

Kolejnych pięć zakładów fryzjerskich w Soi Ban San zostało skontrolowanych. Dwa z nich były zamknięte. Znaleziono trzy inne sklepy z tajlandzkimi właścicielami i tajskimi pracownikami fryzjerskimi. Jednak trzech pracowników migrujących zostało znalezionych bez pozwoleń na pracę.

Policja Patong stwierdziła, że ​​inspekcja nie znalazła żadnych obcokrajowców pracujących jako fryzjerzy lub pracownicy salonów, ale podejmie działania wobec pracowników migrujących.

Phuket Express zauważa, że ​​fryzjerzy i pracownicy salonów fryzjerskich są tajskim zawodem chronionym i obcokrajowcy nie mogą pracować w tej dziedzinie ani uzyskiwać na to pozwoleń na pracę.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.