AKTUALIZACJA: Pięć osób aresztowano po oddaniu piętnastu strzałów z pistoletu w przestrzeni publicznej w Kathu

Katu –

Pięciu podejrzanych zostało aresztowanych po oddaniu strzałów z piętnastu pistoletów w biały dzień w Kathu w dzielnicy mieszkalnej.

Nasza poprzednia historia:

Piętnaście nabojów znaleziono przed kompleksem wynajmowanych pokoi. Nie zgłoszono żadnych obrażeń ani zgonów.

Teraz aktualizacja:

Policja Kathu powiedziała Phuket Express w czwartek (6 lipca).th), że aresztowali pięciu podejrzanych, w tym trzech nastolatków poniżej 18 roku życia. Aresztowani zostali zidentyfikowani jedynie jako pan Nopphon „Gor” Saen Kla, lat 30, pan Pakorn „Han” Noinit, lat 29, pan Eak, 17 lat, pan San, 16 lat i pan Chai, 17 lat.

Odebrano panu Nopphonowi pistolet Glock 19 i 37 kul. Odebrano Pakornowi rewolwer, specjalny pistolet kaliber 38 Special Undercover i pięć naboi.

Postawiono im zarzuty nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji oraz publicznego noszenia broni bez pozwolenia. Nopphonowi i Pakornowi postawiono dodatkowe zarzuty publicznego otwierania ognia bez uzasadnionego powodu.

Do strzelaniny doszło po tym, jak trójka nastolatków kłóciła się z inną stroną w incydencie drogowym. Twierdzili, że druga strona zaatakowała ich pierwsza, zanim wezwali Nopphona i Pakorna, którzy mieli broń, aby do nich dołączyli.

Policja odkryła, że ​​Nopphon to ta sama osoba, która w zeszłym miesiącu wystrzeliła kule w sklep z loterią.

Sklepowi z loterią w Phuket Town groził niezidentyfikowany bandyta strzelający kulami przez witrynę sklepową w biały dzień.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.