Cudzoziemiec wspina się na słynną świątynię Chalong i skacze

Chalong –

Niezidentyfikowany cudzoziemiec wspiął się tego wieczoru na najsłynniejszą świątynię Phuket. Groził, że skoczy z pagody przez kilka godzin i w końcu skoczył po próbie walki z ratownikami na szczycie świątyni.

Policja w Chalong została powiadomiona o incydencie w piątek (5 lipca) o godzinie 20:7th) w świątyni Chalong (Świątynia Chaithararam) w Chalong, która jest najsłynniejszą świątynią na Phuket.

Policja, ratownicy i Phuket Express przybyli do pagody wewnątrz świątyni, aby znaleźć obcokrajowca na szczycie pagody, która znajduje się około sześciu pięter nad ziemią.

Używano drabiny, aby cudzoziemiec zszedł na dół, ale on odmówił. Na ziemi postawiono również duży dmuchany materac.

Gubernator Phuket Naroong Woonciew przybył później na miejsce zdarzenia i wraz z policją próbował negocjować z obcokrajowcem.

O 8:40 cudzoziemiec zeskoczył na dmuchany materac poniżej. Zapewniono mu resuscytację. Skok nastąpił, gdy mężczyzna walczył i walczył z ratownikami i organami ścigania, próbując bezpiecznie wyciągnąć mężczyznę z pagody.

Lokalni mieszkańcy byli oburzeni świętością świątyni, a policja próbowała kontrolować gorączkową scenę i powstrzymać mieszkańców przed dotarciem do rannego mężczyzny, który został zabrany do szpitala pod silną obecnością policji dla jego bezpieczeństwa z powodu wściekłych mieszkańców, którzy zobowiązali się do pójścia za nim mężczyznę do szpitala.

O 10:30 stwierdzono zgon w szpitalu Vachira Phuket. Centrum Pomocy Turystycznej w Phuket (TAC) poinformowało, że jest 35-letnim Rosjaninem i skontaktuje się z najbliższymi krewnymi i ambasadą.

To jest rozwijająca się historia.

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, ma depresję, zwróć się o pomoc. Pattaya News sugeruje Samarytanów z Tajlandii, do których można dotrzeć tutaj:

https://www.facebook.com/Samaritans.Thailand/

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.