Tajski starszy urzędnik imigracyjny ślubuje oczyścić kraj ze wszystkich osób nadmiernie przedłużających pobyt w ciągu trzech miesięcy

Krajowy —

Komisarz Urzędu Imigracyjnego Pol. Generał broni Pakphumpipat Sajjaphan zorganizował seminarium w czwartek, 6 lipca, aby wyposażyć funkcjonariuszy imigracyjnych w umiejętności niezbędne do skutecznego rozwiązania problemu osób nadmiernie przedłużających pobyt.

Nadmierny pobyt ma miejsce, gdy ktoś zostaje dłużej niż data legalnej wizy bez zgody tajlandzkiego urzędu imigracyjnego.

W ciągu najbliższych trzech miesięcy liczba osób nadmiernie przedłużających pobyt powinna zostać zredukowana do zera, ponieważ są bardziej skłonni do angażowania się w działalność przestępczą, co może negatywnie wpłynąć na branżę turystyczną Tajlandii, Pol. – powiedział generał broni Pakphumpipat.

Dodał, że biuro imigracyjne opracuje również złożone strategie dochodzeniowe, aby osiągnąć ten cel zerowy, koncentrując się na demontażu siatek zaangażowanych w przemyt cudzoziemców do kraju.

Urzędnicy imigracyjni byliby regularnie rozmieszczani w celu przeprowadzania kontroli paszportowych na miejscu w miejscach, zwłaszcza w miejscach rozrywki w całym kraju, a firmy byłyby zobowiązane do zgłaszania funkcjonariuszom zakwaterowania cudzoziemców. Tajskie prawo zezwala na wyrywkowe kontrole cudzoziemców w celu upewnienia się, że legalnie przebywają w Królestwie. Prawem jest również posiadanie przez cały czas identyfikacji prawnej przy sobie.

pol. Generał broni Pakphumpipat uważał, że w przyszłości baza danych Urzędu Imigracyjnego dotycząca cudzoziemców w Królestwie zostanie znacznie wzmocniona.

Powiedział, że umożliwiłoby to funkcjonariuszom imigracyjnym i policji śledzenie cudzoziemców, niezależnie od tego, czy zaginęli, czy popełnili przestępstwo w ciągu 1-2 dni.

Plan będzie również wykorzystywał inteligentne samochody, które są wyposażone w zaawansowaną technologię rozpoznawania twarzy za pomocą kamer podłączonych do bazy danych Thai Immigration, która stale skanuje twarze pieszych i osób postronnych w celu identyfikacji osób przedłużających pobyt. Technologia ta została z powodzeniem wykorzystana w ruchliwych obszarach turystycznych, które również miały wiele problemów z przedłużaniem pobytu, takich jak Phuket i Pattaya.

Kary za przekroczenie dozwolonego okresu pobytu różnią się w zależności od okresu przekroczenia dozwolonego okresu pobytu, ale często obejmują deportację na koszt osoby przedłużającej pobyt, grzywny, umieszczenie na czarnej liście i zatrzymanie w Imigracyjnym Centrum Zatrzymań w Bangkoku do czasu deportacji.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.