Tajski starszy urzędnik imigracyjny ślubuje oczyścić kraj ze wszystkich osób nadmiernie przedłużających pobyt w ciągu trzech miesięcy

Krajowy —

Komisarz Urzędu Imigracyjnego Pol. Generał broni Pakphumpipat Sajjaphan zorganizował seminarium w czwartek, 6 lipca, aby wyposażyć funkcjonariuszy imigracyjnych w umiejętności niezbędne do skutecznego rozwiązania problemu osób nadmiernie przedłużających pobyt.

Nadmierny pobyt ma miejsce, gdy ktoś zostaje dłużej niż data legalnej wizy bez zgody tajlandzkiego urzędu imigracyjnego.

W ciągu najbliższych trzech miesięcy liczba osób nadmiernie przedłużających pobyt powinna zostać zredukowana do zera, ponieważ są bardziej skłonni do angażowania się w działalność przestępczą, co może negatywnie wpłynąć na branżę turystyczną Tajlandii, Pol. – powiedział generał broni Pakphumpipat.

Dodał, że biuro imigracyjne opracuje również złożone strategie dochodzeniowe, aby osiągnąć ten cel zerowy, koncentrując się na demontażu siatek zaangażowanych w przemyt cudzoziemców do kraju.

Urzędnicy imigracyjni byliby regularnie rozmieszczani w celu przeprowadzania kontroli paszportowych na miejscu w miejscach, zwłaszcza w miejscach rozrywki w całym kraju, a firmy byłyby zobowiązane do zgłaszania funkcjonariuszom zakwaterowania cudzoziemców. Tajskie prawo zezwala na wyrywkowe kontrole cudzoziemców w celu upewnienia się, że legalnie przebywają w Królestwie. Prawem jest również posiadanie przez cały czas identyfikacji prawnej przy sobie.

pol. Generał broni Pakphumpipat uważał, że w przyszłości baza danych Urzędu Imigracyjnego dotycząca cudzoziemców w Królestwie zostanie znacznie wzmocniona.

Powiedział, że umożliwiłoby to funkcjonariuszom imigracyjnym i policji śledzenie cudzoziemców, niezależnie od tego, czy zaginęli, czy popełnili przestępstwo w ciągu 1-2 dni.

Plan będzie również wykorzystywał inteligentne samochody, które są wyposażone w zaawansowaną technologię rozpoznawania twarzy za pomocą kamer podłączonych do bazy danych Thai Immigration, która stale skanuje twarze pieszych i osób postronnych w celu identyfikacji osób przedłużających pobyt. Technologia ta została z powodzeniem wykorzystana w ruchliwych obszarach turystycznych, które również miały wiele problemów z przedłużaniem pobytu, takich jak Phuket i Pattaya.

Kary za przekroczenie dozwolonego okresu pobytu różnią się w zależności od okresu przekroczenia dozwolonego okresu pobytu, ale często obejmują deportację na koszt osoby przedłużającej pobyt, grzywny, umieszczenie na czarnej liście i zatrzymanie w Imigracyjnym Centrum Zatrzymań w Bangkoku do czasu deportacji.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.