Nietrzeźwy mężczyzna aresztowany po oddaniu strzałów w miejscu publicznym w Thalang, strasząc zagranicznych i tajlandzkich mieszkańców

Thalang –

Nietrzeźwy mężczyzna został aresztowany po tym, jak publicznie otworzył ogień z broni palnej, co przestraszyło zarówno obcokrajowców, jak i mieszkańców Tajlandii.

pol. Pułkownik Pisit Chuenpeth, nadinspektor policji Thalang, powiedział Phuket Express, że zostali powiadomieni o incydencie około 10:18 w niedzielę wieczorem (9 lipcath) za osiedlem mieszkaniowym w Village Number 3 w Sri Soonthorn. Funkcjonariusze organów ścigania i Phuket Express szybko przybyli na miejsce zdarzenia.

Policja zatrzymała samochód dostawczy podejrzanego, który wyjeżdżał z osiedla. Nietrzeźwy kierowca został zidentyfikowany przez policję jako pan Muan, nieznany wiek, którego znaleziono z zarejestrowanym karabinem CZ .22 i 55 kulami.

Niezidentyfikowana cudzoziemka została znaleziona płacząca ze strachu i poprosiła policję o zabranie jej dziecka w bezpieczne miejsce, ponieważ mieszka ona obok domu podejrzanego i obawia się dalszych incydentów.

Pan Muan został zabrany na komisariat policji w Thalang. Powiedział pułkownikowi Pisetowi, że mieszkańcy osiedla zawsze wyrzucali śmieci pod ścianę obok jego domu, co go złościło i irytowało. Ze złości oddał około czterech strzałów w powietrze i rzucał kamieniami na pobliskie dachy.

Panu Muanowi postawiono zarzuty noszenia broni w miejscu publicznym bez uzasadnionego powodu i jazdy pod wpływem alkoholu.

Nie jest jasne, czy policja zbada pierwotną przyczynę sporu o śmieci między sąsiadami.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.