Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: Rosjanin umiera po skoku ze słynnej świątyni i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Od poniedziałku 3 lipca 2023 do niedzieli 9 lipca 2023.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Kierowca minivana rzekomo groził zagranicznemu pasażerowi żelaznym prętem na Starym Mieście w Phuket. Kierowca minivana został oskarżony o grożenie pasażerowi z Singapuru na Starym Mieście w Phuket który stał się wirusowy dzięki filmowi w mediach społecznościowych, który można zobaczyć tutaj. Kierowca minivana został ukarany grzywną w wysokości 1,000 bahtów. Policja zgłosiła również incydent do Biura Transportu Lądowego Krabi.

2. W sumie w tym roku w wypadkach drogowych w Phuket zginęły 64 osoby w ciągu czterech miesięcy, co stanowi wzrost w stosunku do ubiegłego roku.

Spośród nich 24 to obcokrajowcy, a większość z nich to Rosjanie, a następnie Myanmar.

3. Cudzoziemiec rzekomo próbował sprzedać fałszywy złoty zegarek za 50,000 XNUMX bahtów w Thalang.

Policja Tha Chatchai nie zidentyfikowała podejrzanego.

4. Piętnaście strzałów z pistoletu padło w biały dzień po kłótni między Thaisem a mężczyzną z Mjanmy w Kathu.

Pięciu podejrzanych zostało aresztowanych po oddaniu strzałów z piętnastu pistoletów w biały dzień w Kathu w dzielnicy mieszkalnej.

Do strzelaniny doszło po tym, jak trójka nastolatków kłóciła się z inną stroną w incydencie drogowym. Twierdzili, że druga strona zaatakowała ich pierwsza.

5. Niezidentyfikowany cudzoziemiec wspiął się na najsłynniejszą świątynię Phuket. Groził, że skoczy z pagody przez kilka godzin i w końcu skoczył po próbie walki z ratownikami na szczycie świątyni.

35-letni Rosjanin zmarł po tym, jak skoczył z pagody pomimo wysiłków ratowania go w słynnej świątyni w Chalong. Jego przyjaciele powiedzieli tajskim mediom, że zanim zaczął mieć halucynacje, wypił trochę wody, która prawdopodobnie była zmieszana z nieznanymi substancjami.

Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, ma depresję, zwróć się o pomoc. Pattaya News sugeruje Samarytanów z Tajlandii, do których można dotrzeć tutaj:

https://www.facebook.com/Samaritans.Thailand/

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.