Najważniejsze historie Tajlandii z ostatniego tygodnia: głosowanie na premiera Tajlandii zaplanowano na 13 lipca i nie tylko

Oto przegląd najpopularniejszych artykułów z NARODOWYCH Tajlandii, wybranych przez naszą drużynę narodową Pattaya News/TPN, od ostatniego tygodnia, od poniedziałku, 3 lipca 2023 r., do niedzieli, 9 lipca 2023 r.

Nie mają one żadnego określonego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. Tajlandzki Instytut Inżynierów (EIT) poinformował, że wypadek na międzynarodowym lotnisku Don Mueang mógł być spowodowany nagłym spadnięciem obiektu.

Firma Airports of Thailand (AOT) powołała komisję do zbadania niedawnego incydentu z ruchomym chodnikiem na jednym z jej lotnisk, w wyniku którego pasażer doznał poważnego urazu nogi.

Podobno kobieta wraca do zdrowia i uczy się chodzić z pomocą. Zastanawia się też nad protezą nogi.

2. Ciało 58-letniego Australijczyka znaleziono unoszące się na morzu w Ao Nang.

To nie pierwsze martwe ciało znalezione niedawno w Krabi, Australijczyk robi trzy w ciągu kilku tygodni.

3. Operacja sprowadzenia chorego słonia tajskiego ze Sri Lanki do Tajlandii została zakończona.

Słoń przybył na międzynarodowe lotnisko w Chiang Mai w niedzielę (2 lipca). Słoń został później przeniesiony do Lamphang na zabiegi.

4. Nowo wybrany przewodniczący parlamentu Tajlandii, Wan Muhamad Noor Matha, wyznaczył datę 13 lipcath, 2023 jako D-Day głosowania na 30. Tajlandięth premier.

Bądź na bieżąco z TPN Media, aby zobaczyć, co będzie historycznym i prawdopodobnie burzliwym dniem.

5. Komisarz Urzędu Imigracyjnego Pol. Generał broni Pakphumpipat Sajjaphan zorganizował seminarium w czwartek, 6 lipca, aby wyposażyć funkcjonariuszy imigracyjnych w umiejętności niezbędne do skutecznego rozwiązania problemu osób nadmiernie przedłużających pobyt.

Kary za przekroczenie dozwolonego okresu pobytu różnią się w zależności od okresu przekroczenia dozwolonego okresu pobytu, ale często obejmują deportację na koszt osoby przedłużającej pobyt, grzywny, umieszczenie na czarnej liście i zatrzymanie w Imigracyjnym Centrum Zatrzymań w Bangkoku do czasu deportacji.

I to wszystko na ten tydzień. Jak zawsze dziękujemy za przeczytanie Pattaya News/TPN News!

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.