Tajska Komisja Wyborcza zwraca się do Trybunału Konstytucyjnego o zawieszenie i zbadanie kandydata na premiera Pita Limjaroenrat w związku z udostępnianiem mediów

Tajlandia -

Tajska Komisja Wyborcza (KE) zgodziła się skierować sprawę udziałów Pity w ITV do Trybunału Konstytucyjnego, a także poprosiła o natychmiastowe zawieszenie Pity jako członka tajskiego parlamentu.

Nasze poprzednie historie:

Pita Limjaroenrat, lider i kandydat na premiera partii Move Forward, jest obecnie przedmiotem dochodzenia w sprawie jego domniemanych udziałów w iTV Plc.

Teraz aktualizacja:

W środę (12 lipca brth) około godziny 10:15 Komisja Wyborcza (KE) formalnie zatwierdziła zwrócenie się do Trybunału Konstytucyjnego Tajlandii o natychmiastowe zawieszenie Pity Limjaroenrata, który jest obecnie przywódcą i kandydatem na premiera partii Move Forward, jako posła do parlamentu.

To nadchodzi dzień przed wyborami premiera Tajlandii w parlamencie na wspólnym posiedzeniu Senatu powołanego przez Juntę i wybranej Izby Reprezentantów.

Wniosek o zawieszenie pojawił się po Komisji Wyborczej (KE) w środę (12 lipca).th) postanowił skierować sprawę śledztwa w sprawie domniemanego udziału Pity w iTV Plc do Trybunału Konstytucyjnego.

Doniesiono, że dziś po południu odbędzie się cotygodniowe posiedzenie Trybunału Konstytucyjnego. Jeśli Komisja Wyborcza (KE) pomyślnie prześle sprawę przed terminem posiedzenia, opinia publiczna zobaczy, czy sąd formalnie rozpatrzy wniosek.

Partia Move Forward natychmiast wydała zjadliwą odpowiedź, twierdząc, że wniosek i dochodzenie w ostatniej chwili naruszyły własne zasady i przepisy Komisji Wyborczej. Nie było formalnego sprzeciwu ze strony KE.

Media TPN zauważają, że Pita nadal może być nominowany na premiera, nawet jeśli zostanie zawieszony, ale wielu senatorów i posłów na płocie może zdecydować się nie głosować na osobę objętą formalnym dochodzeniem prowadzonym przez tajski sąd.

Oryginalna wersja tego artykułu ukazała się na naszej siostrzanej stronie internetowej The TPN National News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.