Były premier Thaksin Shinawatra odkłada swój powrót do Tajlandii na czas nieokreślony

ZDJĘCIE: Bangkok Post

Krajowy —

Były premier Tajlandii Thaksin Shinawatra odłożył swój powrót do domu w lipcu na czas nieokreślony, według jego córki Paetongtarn Shinawatry.

Paetongtarn, która jest głównym kandydatem Partii Pheu Thai, niedawno ujawniła, że ​​rozmawiała z ojcem w nocy 11 lipca i powiedziano jej, że Thaksin nie wróci do domu w lipcu, jak zapowiedział.

Były premier żyje na dobrowolnym wygnaniu w Dubaju, aby uniknąć konsekwencji prawnych lub politycznych w swoim kraju. Jednak w ciągu ostatnich miesięcy wielokrotnie zapowiadał, że wkrótce wróci, twierdząc, że nie jest to polityczne, ale że chce tylko zobaczyć swoje wnuki.

Thaksina ostatnia obietnica powrotu był w maju 2023 r., kiedy ogłosił, że chce wrócić przed swoimi urodzinami 26 lipca 2023 r. Po raz kolejny stwierdził, że nie ma to nic wspólnego z polityką i że chce tylko zająć się wnukami.

Thaksin był z dala od swojej rodziny przez prawie 17 lat, kiedy uciekł z Tajlandii, aby uniknąć różnych zarzutów prawnych związanych z pełnieniem funkcji premiera. Thaksin był postacią polaryzującą, która miała niemal tyle samo poparcia, co sprzeciwu wobec jego polityki i wartości. Nawet długo po swoim odejściu nadal wpływa na tajską politykę dzięki samej swojej obecności, pomimo ciągłych oświadczeń, że nie ma już nic wspólnego z polityką.

Chociaż nie podała dokładnej daty powrotu, Paetongtarn zapewniła, że ​​jej ojciec nadal chce wrócić i że termin powrotu nie będzie znacząco odbiegał od tego, co wcześniej stwierdził.

Paetongtarn po raz kolejny podkreślił, że powrót nie ma związku z polityką.

Jednak z kandydatem partii Move Forward Pita Limjaroenrat nie uzyskała wystarczającej liczby głosów, aby zostać premierem wczoraj, jak pisaliśmy tutaj, sama staje się czołową kandydatką do objęcia roli premiera.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.