NACC odrzuca oskarżenia w sprawie korupcyjnej Thai Airways

FOTO: Thai Airways

KOMUNIKAT PRASOWY:

Krajowa Komisja Antykorupcyjna (NACC) oddaliła zarzuty wobec byłego premiera Thaksina Shinawatry i trzech innych osób w sprawie korupcyjnej związanej z przejęciem przez Thai Airways International (THAI) 10 samolotów Airbus w latach 2003-2004.

Według wywiadu przeprowadzonego przez byłego wiceministra transportu Picheta Sathirachawala, NACC wycofała zarzuty przeciwko sobie, byłemu premierowi, byłemu prezydentowi Tajlandii Kanokowi Abhiradee i byłemu prezesowi zarządu THAI Thanongowi Bidayi.

Cztery osoby zostały początkowo oskarżone o niewykonanie swoich obowiązków w procesie pozyskiwania samolotów, który zdaniem zespołu śledczych był źle zarządzany i pociągał za sobą nieetyczne działania. Mówi się, że zarzuty te doprowadziły do ​​​​znacznego wzrostu zadłużenia THAI, zwiększając bieżące problemy finansowe linii lotniczej.

W latach 2002-2004 gabinet byłego premiera zatwierdził propozycję THAI zakupu dziesięciu samolotów A340-500 i A340-600 za łączną kwotę 53.5 miliarda bahtów. Plan zamówień został przedstawiony rządowi przez ówczesnego ministra przemysłu Suriya Jungrungreangkit, jak ujawniono w raporcie śledczym. Były minister przemysłu został usunięty ze śledztwa po tym, jak dowody przekonały komisję, że nie był zaangażowany w zakup dziesięciu samolotów przez THAI.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.