Mężczyzna z Phuket aresztowany za sprzedaż danych osobowych 2,000,000 XNUMX XNUMX osób oszustom

Phuket -

Mężczyzna z Phuket został aresztowany po tym, jak przyznał się, że sprzedał oszustom dane osobowe 2,000,000 XNUMX XNUMX osób.

Pułkownik Thapakorn Hanumart z Cyber ​​Crime Investigation Bureau powiedział Phuket Express, że w piątek rano (14 lipcath) aresztowali mężczyznę zidentyfikowanego jedynie jako pan Padungkiet, lat 28. Aresztowanie nastąpiło po tym, jak sąd prowincji Phuket wydał nakaz aresztowania pana Padungkiet.

Został aresztowany w Trang i przewieziony z powrotem do Phuket. Policja przejęła od niego telefony komórkowe, komputery, książeczki bankowe i różne inne przedmioty.

Padungkiet przyznał się funkcjonariuszom, że ukończył uniwersytet na kierunku inżynieria komputerowa i od tego czasu zarządza witrynami hazardowymi online, które są nielegalne w Tajlandii. Następnie kupił i ukradł dane osobowe swoich klientów hazardowych online, łącznie 2,000,000 8,000 50,000 osób za jedyne XNUMX XNUMX bahtów. Sprzedawał te informacje oszustom online i otrzymywał za nie około XNUMX XNUMX bahtów miesięcznie.

Padungkiet jest oskarżony o oszustwo polegające na rozpowszechnianiu fałszywych informacji online powodujących naruszenia bezpieczeństwa narodowego i osób fizycznych, nakłanianiu innych do dołączania do witryn hazardowych oraz ujawnianiu danych osobowych innym osobom.

Pozostaje w areszcie od czasu publikacji.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.