Tajlandia uznana za dziewiąte najlepsze miejsce na emeryturę na świecie

KOMUNIKAT PRASOWY:

Tajlandia zajęła dziewiąte miejsce wśród najlepszych krajów na emeryturę. Wyróżnienie to pochodzi od magazynu International Living, który co roku publikuje ranking Global Retirement Index przedstawiający najlepsze miejsca na emeryturę.

Wśród krajów wymienionych w indeksie 2023 Tajlandia plasuje się obok Portugalii, Meksyku, Panamy, Ekwadoru, Kostaryki, Hiszpanii, Grecji i Francji oraz na równi z Włochami. Warto zauważyć, że Tajlandia jest jedynym krajem azjatyckim w tej grupie.

International Living ma do powiedzenia o Tajlandii: „Atrakcyjność Tajlandii dla emigrantów polega na tym, że oferuje przystępne koszty utrzymania, a jednocześnie manifestuje wzbogacony sposób życia…. Prawdopodobnie najlepsze oferty w Tajlandii dotyczą nieruchomości. Cudzoziemcy mogą bardzo łatwo kupować mieszkania i wszędzie są okazje…. Kolejną ogromną zaletą mieszkania w Tajlandii jest zdecydowanie infrastruktura medyczna”.

Rząd Tajlandii wdrożył środki promocji inwestycji, aby jeszcze bardziej zwiększyć atrakcyjność kraju. Ustanowienie większej liczby sieci transportowych w Tajlandii zapewnia dogodną łączność krajową i międzynarodową. Czynniki te, w połączeniu z wysiłkami na rzecz promowania gospodarki kreatywnej, przyczynią się do przyciągnięcia zagranicznych inwestycji w mieszkalnictwo, a także do tworzenia miejsc pracy i generowania dochodów dla Tajów.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.