80 małych żółwi morskich wykluwa się i kieruje do Morza Phang Nga – WIDEO

Phangnga –

Osiemdziesiąt młodych zielonych żółwi morskich pomyślnie wykluło się i wpłynęło do morza w tajskim dystrykcie Mueang.

Departament Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) powiedział Phuket Express, że w poniedziałek (17 lipcath) kierownik Parku Narodowego Similan, pan Sarayut Paso, został powiadomiony przez pracownika parku na wyspie Meang, że osiemdziesiąt małych zielonych żółwi morskich wykluło się i wróciło do morza.

Matka żółwia zielonego złożyła 91 maja 20 jajth, 2023. Pomyślne wylęgnięcie się 58% jaj zajęło 87.9 dni. Dwóch z nich było nadal słabych i zostaną przetrzymywani pod dobrą opieką, zanim zostaną później wypuszczeni z powrotem do morza.

Podobne artykuły:

Sześćdziesiąt osiem młodych żółwi morskich pomyślnie wykluło się i wpłynęło do morza w Parku Narodowym Similan.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.