Amerykanin aresztowany w Phuket za rzekome wykorzystywanie seksualne 9-letniej dziewczynki

Phuket -

Poszukiwany 30-letni Amerykanin został aresztowany po tym, jak rzekomo wykorzystał seksualnie dziewięcioletnią dziewczynkę przed ucieczką do Phuket.

Biuro imigracyjne poinformowało Phuket Express we wtorek (18 lipca).th), że w niedzielę (16 lipca brth) aresztowali mężczyznę, którego zidentyfikowali jako 30-letniego Mayesa, obywatela amerykańskiego, w Rawai, Mueang Phuket.

Aresztowanie nastąpiło po tym, jak Królewskie Tajskie Biuro Imigracyjne zostało powiadomione o poszukiwanym podejrzanym z Międzynarodowego Wydziału Śledczego Ambasady Stanów Zjednoczonych w Tajlandii. Mayes rzekomo wielokrotnie wykorzystywał seksualnie dziewięcioletnią dziewczynkę w innym kraju, zanim uciekł do Tajlandii. Funkcjonariusze ustalili, że przeniósł się do Phuket i zamieszkał w domu w Rawai.

Mayes wkroczył do Tajlandii 29 lipcath, 2022 z 30-dniową wizą turystyczną. W czasie aresztowania nie przebywał dłużej, ponieważ miał wizę NON-ED.

Jednak jego wiza została już cofnięta.

Niektóre doniesienia twierdziły, że dziewczyna była jego córką, chociaż władze Tajlandii nie potwierdziły tego. Podejrzany zostanie zatrzymany i przekazany władzom USA w celu postawienia zarzutów prawnych.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.