Jordańczyk aresztowany w Patong za nielegalną pracę jako fryzjer

Patong –

Jordańczyk został aresztowany w Patong po tym, jak stwierdzono, że świadczy usługi fryzjerskie dla zagranicznych klientów, co jest zajęciem chronionym tylko dla Tajów.

Policja Patong powiedziała Phuket Express, że w środę (19 lipcath) otrzymali skargi od zaniepokojonych obywateli, że cudzoziemiec pracował w zakładzie fryzjerskim na Rat Uthit 200 Pi w Patong, którego właścicielem jest Tajka.

Przeszukali zakład fryzjerski i znaleźli mężczyznę zidentyfikowanego jako pan Osamh, który wykonywał pracę fryzjerską dla obcokrajowca. Nie był w stanie przedstawić policji żadnych dokumentów legalnej pracy. Pokazał jednak policji zdjęcia swojego paszportu w telefonie komórkowym i pokazał, że jest Jordańczykiem. W jego paszporcie na zdjęciach z telefonu komórkowego nie znaleziono pozwolenia na pracę.

Przyznał się policji, że pracował w zakładzie fryzjerskim i został przewieziony na komisariat policji w Patong. Phuket Express zauważa, że ​​fryzjerzy i pracownicy salonów fryzjerskich są tajskim zawodem chronionym, a cudzoziemcy nie mogą pracować w tej dziedzinie ani uzyskiwać na to pozwolenia na pracę.

Nie było jasne, czy właściciel zakładu fryzjerskiego, którego nie zidentyfikowano, zostanie obciążony notami The Phuket Express.

Podobne artykuły:

Policja Patong przeprowadziła dochodzenie po otrzymaniu skarg, że cudzoziemcy wykonują zakazane prace jako fryzjerzy i pracownicy salonów.

Trzy Rosjanki zostały aresztowane w Thalang za rzekome świadczenie usług fryzjerskich i kosmetycznych, co jest zajęciem chronionym tylko dla Tajów.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.