Rosjanki aresztowane w Phuket za rzekome świadczenie usług kosmetycznych i kosmetycznych

Phuket -

Trzy Rosjanki zostały aresztowane w Thalang za rzekome świadczenie usług fryzjerskich i kosmetycznych, co jest zajęciem chronionym tylko dla Tajów.

Podpułkownik Tawan Lekmart z policji Cherng Talay powiedział Phuket Express, że oni i oficerowie imigracyjni Phuket we wtorek (18 lipca)th) aresztował trzy Rosjanki, które zidentyfikowano jedynie jako 22-letnią panią Mazhitovą, 32-letnią panią Moiseenko i 26-letnią panią Nesterovą w salonie w Cherng Talay.

Podobno przyłapano ich na wykonywaniu usług fryzjerskich i paznokciowych dla zagranicznych klientów. Zostali zabrani na komisariat policji w Cherng Talay, gdzie postawiono im zarzut nielegalnej pracy.

Aresztowanie nastąpiło po skargach mediów społecznościowych, że obcokrajowcy pracują w tajskich zawodach chronionych. Phuket Express zauważa, że ​​fryzjerzy i pracownicy salonów fryzjerskich są tajskim zawodem chronionym, a cudzoziemcy nie mogą pracować w tej dziedzinie ani uzyskiwać na to pozwolenia na pracę.

Podobne artykuły:

Policja Patong przeprowadziła dochodzenie po otrzymaniu skarg, że cudzoziemcy wykonują zakazane prace jako fryzjerzy i pracownicy salonów.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.