Tajlandzcy i rosyjscy FM spotykają się w Phuket, aby omówić kwestie regionalne i globalne

KOMUNIKAT PRASOWY:

MSZ potwierdziło, że wicepremier i minister spraw zagranicznych Don Pramudwinai spotkał się w sobotę (15 lipca) z wizytującym ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem na południowej wyspie Phuket.

Ławrow przebywał w Phuket, aby przewodniczyć otwarciu Konsulatu Generalnego Rosji na kurorcie na wyspie Tajlandii.

Ministerstwo poinformowało, że obie strony przeprowadziły owocną dyskusję na tematy będące przedmiotem wspólnego zainteresowania, w tym sposoby zwiększenia handlu i zacieśnienia współpracy w dziedzinie nauki, technologii i innowacji (STI), kultury, sportu i turystyki.

Ponadto wyrazili poparcie dla jak najszybszego rozpoczęcia negocjacji umowy o wolnym handlu (FTA) między Tajlandią a Euroazjatycką Unią Gospodarczą (EUG).

Ministerstwo poinformowało również, że dwaj wysocy rangą dyplomaci wymienili również poglądy na kwestie regionalne i globalne, takie jak sytuacja w regionie Azji i Pacyfiku, na Ukrainie i w Mjanmie.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.