Zatwierdzono nowe środki dotyczące konopi indyjskich w celu ochrony dzieci zagrożonych wykorzystywaniem

KOMUNIKAT PRASOWY:

Niedawno Rada Ministrów zatwierdziła projekt rozporządzenia ministerialnego mającego na celu ochronę dzieci zagrożonych nadużywaniem narkotyków, ze szczególnym uwzględnieniem stosowania kratomu, konopi indyjskich i konopi.

Zastępca rzecznika rządu Ratchada Thanadirek wyjaśnił, że celem jest ochrona dzieci przed potencjalnymi szkodami dla ich rozwoju intelektualnego i fizycznego.

Nowe rozporządzenie jest nowelizacją rozporządzenia ministerialnego z 2006 r., które definiuje dzieci zagrożone zachowaniami przestępczymi. Zaproponowane przez Ministerstwo Rozwoju Społecznego i Bezpieczeństwa Ludzkiego zaktualizowane rozporządzenie odnosi się do zachowań dzieci, które rekreacyjnie używają kratomu, konopi indyjskich, konopi lub produktów pochodnych tych substancji. Dzieci te zostaną sklasyfikowane jako zagrożone, co umożliwi funkcjonariuszom na mocy ustawy o ochronie dzieci z 2003 r. lepszą ochronę ich dobra.

Kluczowe zapisy tego rozporządzenia wyznaczają funkcjonariuszom dwa główne kierunki działania: umieszczenie zagrożonego dziecka w placówce opiekuńczo-wychowawczej lub ośrodku rozwojowo-rehabilitacyjnym albo powierzenie dziecka opiece chętnego opiekuna, z wyznaczeniem opiekuna lub bez niego.

Aby zapobiec szkodliwym zachowaniom lub potencjalnym przestępstwom, mogą zostać zastosowane pewne warunki. Mogą one obejmować ostrzeżenia, aby nie wchodzić do miejsc, które mogą zachęcać do niewłaściwego zachowania lub obcowania z osobami, które mogą potencjalnie sprowadzić ich na manowce.

Po wdrożeniu, Departament ds. Dzieci i Młodzieży w Ministerstwie Rozwoju Społecznego wyda rozporządzenie Krajowego Komitetu ds. Ochrony Dzieci. Niniejsze rozporządzenie określi strategie ochrony dobra dzieci, które nadużywają substancji takich jak kratom, konopie indyjskie, konopie i ich pochodne.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.