Premier wyraża zaniepokojenie potencjalnymi protestami

KOMUNIKAT PRASOWY:

Premier Caretaker wyraził swoje zaniepokojenie potencjalnymi protestami politycznymi w tym tygodniu.

Demonstracje, które mają przyciągnąć tłumy zarówno zwolenników, jak i antyrządowych frakcji przed budynkiem Parlamentu, wzbudziły obawy o możliwy konflikt.

Według ministra przy Kancelarii Premiera Thanakorna Wangboonkongchana, premier gen. Prayut Chan-o-cha zwrócił się do urzędników o zapewnienie sprawnego przebiegu zgromadzeń. Jego głównym celem jest zapobieganie łamaniu prawa przez jakąkolwiek frakcję i utrzymanie pokoju, nalegając, aby wszystko przebiegało zgodnie z odpowiednimi procedurami.

Ponadto Thanakorn podkreślił, że gen. Prayut chciał uniknąć eskalacji napięć narodowych. Podkreślając, że Tajlandia ciężko pracowała na osiągnięcie stabilności przez ostatnie 8-9 lat, wicepremier zaapelował o pokojowy klimat polityczny i postępowy ruch.

Jeśli chodzi o wybór premiera, który mógłby zostać przedłużony do trzeciej tury, rzecznik powiedział, że premier nie wyraził konkretnych obaw i uważa, że ​​procesy polityczne będą przebiegać zgodnie z mechanizmem parlamentarnym. W przypadku niepowodzenia partii wiodącej, rząd utworzą partie z drugiego lub trzeciego miejsca w hierarchii.

Ponadto generał Prayut wyraził zaniepokojenie zastraszaniem niektórych obywateli. Powiedział, że obawia się, że takie sytuacje mogą doprowadzić do dalszych podziałów w kraju i nakazał odpowiednim agencjom ścisłe monitorowanie i zarządzanie tą kwestią.

W szczególności wspomniał o przypadku senatora, który stał się celem ataków online, podkreślając, jak te kwestie często rozprzestrzeniają się dalej na platformach społecznościowych i potencjalnie prowadzą do większej liczby sporów i konfliktów.

Premier zlecił rządowi i powiązanym agencjom natychmiastowe zajęcie się tymi problemami.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.