Premier wyraża zaniepokojenie potencjalnymi protestami

KOMUNIKAT PRASOWY:

Premier Caretaker wyraził swoje zaniepokojenie potencjalnymi protestami politycznymi w tym tygodniu.

Demonstracje, które mają przyciągnąć tłumy zarówno zwolenników, jak i antyrządowych frakcji przed budynkiem Parlamentu, wzbudziły obawy o możliwy konflikt.

Według ministra przy Kancelarii Premiera Thanakorna Wangboonkongchana, premier gen. Prayut Chan-o-cha zwrócił się do urzędników o zapewnienie sprawnego przebiegu zgromadzeń. Jego głównym celem jest zapobieganie łamaniu prawa przez jakąkolwiek frakcję i utrzymanie pokoju, nalegając, aby wszystko przebiegało zgodnie z odpowiednimi procedurami.

Ponadto Thanakorn podkreślił, że gen. Prayut chciał uniknąć eskalacji napięć narodowych. Podkreślając, że Tajlandia ciężko pracowała na osiągnięcie stabilności przez ostatnie 8-9 lat, wicepremier zaapelował o pokojowy klimat polityczny i postępowy ruch.

Jeśli chodzi o wybór premiera, który mógłby zostać przedłużony do trzeciej tury, rzecznik powiedział, że premier nie wyraził konkretnych obaw i uważa, że ​​procesy polityczne będą przebiegać zgodnie z mechanizmem parlamentarnym. W przypadku niepowodzenia partii wiodącej, rząd utworzą partie z drugiego lub trzeciego miejsca w hierarchii.

Ponadto generał Prayut wyraził zaniepokojenie zastraszaniem niektórych obywateli. Powiedział, że obawia się, że takie sytuacje mogą doprowadzić do dalszych podziałów w kraju i nakazał odpowiednim agencjom ścisłe monitorowanie i zarządzanie tą kwestią.

W szczególności wspomniał o przypadku senatora, który stał się celem ataków online, podkreślając, jak te kwestie często rozprzestrzeniają się dalej na platformach społecznościowych i potencjalnie prowadzą do większej liczby sporów i konfliktów.

Premier zlecił rządowi i powiązanym agencjom natychmiastowe zajęcie się tymi problemami.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.