Firmy zgłaszają obawy, ponieważ lider MFP został zawieszony w parlamencie

KOMUNIKAT PRASOWY:

Niedawne orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego o zawieszeniu lidera Partii Ruchu Naprzód (MFP) Pity Limjaroenrat z pełnienia funkcji członka Izby Reprezentantów wywołało obawy w sektorze biznesowym dotyczące potencjalnych protestów ulicznych i wpływu na gospodarkę.

Nath Vongpanich, prezes Central Restaurants Group (CRG), przyznał, że chociaż polityka nie wpływa bezpośrednio na ekspansję branży restauracyjnej i napojów, to szybkie powołanie nowego premiera jest pożądane, aby skutecznie zarządzać krajem. Podkreślił, że stabilność polityczna jest kluczowym czynnikiem przyciągania inwestycji zagranicznych.

Praphon Potivorakhun, zastępca dyrektora zarządzającego Mitsubishi Electric Kang Yong Watana, wyraził zaniepokojenie możliwością protestów ulicznych i ich potencjalnym negatywnym wpływem na ożywienie gospodarcze kraju. Ostrzegł, że krajowe spowolnienie gospodarcze w połączeniu z niestabilną sytuacją polityczną może odstraszyć inwestycje zagraniczne w Tajlandii.

Kriengkrai Thiennukul, przewodniczący Federacji Przemysłu Tajskiego (FTI), oczekuje, że Partia Pheu Thai stanie na czele nowego rządu i zainicjuje plany gospodarcze.

Pomimo tych wydarzeń politycznych Kriengkrai wyraził zaufanie, o ile proces tworzenia nowego rządu będzie przebiegał zgodnie z harmonogramem. FTI przewiduje, że nowy premier zostanie wybrany podczas trzeciej sesji głosowania parlamentarnego. Kriengkrai podkreślił, że wszelkie opóźnienia spowodowane konfliktami politycznymi, w tym demonstracjami ulicznymi zwolenników Pity, mogą budzić niepokój. Takie opóźnienia mogą mieć wpływ na nowe plany inwestycyjne i budżetowanie na nadchodzący rok podatkowy.

Według FTI wielu liderów biznesu czeka na skład nowego rządu i kierunek jego polityki przed podjęciem decyzji dotyczących swoich projektów inwestycyjnych. Ponadto Tajlandia musi przyspieszyć proces planowania budżetu, aby stymulować ożywienie gospodarcze.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.