Tajlandia spodziewa się, że do lipca przyjazdy z zagranicy przekroczą 15 milionów rocznie

Krajowy —

Tajlandia może zobaczyć nawet 15 milionów zagranicznych turystów przybywających do kraju przed końcem lipca, powiedział zastępca rzecznika rządu tymczasowego Rachada Dhnadirek.

Naród odnotował zauważalny wzrost liczby przyjazdów międzynarodowych w ciągu ostatnich kilku tygodni po wielu środkach stymulacyjnych podjętych przez rząd tymczasowy, stwierdził Rachada.

Prowadzi to do oczekiwań, że liczba zagranicznych przyjazdów wkrótce przekroczy 15 milionów, być może przed końcem tego miesiąca lipca 2023 r.

Tajlandia odnotowała obecnie 14.15 miliona zagranicznych gości od 1 stycznia do 16 lipca, generując 588 miliardów bahtów (17.11 miliarda USD), według Ministerstwa Turystyki i Sportu.

Nadejście długiej przerwy semestralnej w kilku krajach zamorskich przyczyni się do wzrostu liczby turystów – dodał Rachada.

Tymczasem Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) stosuje różne strategie w celu pobudzenia turystyki. Według Rachady, jednym z nich jest promowanie turystyki zdrowotnej i wellness w kraju poprzez kampanię „Niesamowite zdrowie i dobre samopoczucie w Tajlandii: nowe rozdziały, nowe doświadczenie”.

Celem jest poprawa jakości produktów i usług związanych ze zdrowiem w kraju, aby przyciągnąć turystów wellness na całym świecie, grupę o dużej sile nabywczej.

„Turystyka zdrowotna i wellness to rosnący globalny trend, więc spodziewamy się, że kampania zwiększy dochody i przychody” – podsumował Rachada.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Śledź nas na Facebook, Twitter, wiadomości Google, Instagram, Tiktok, youtube, Pinterest, Flipboardlub Tumblr

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.