Koalicja kierowana przez Pheu Thai stanowczo sprzeciwia się zmianie ustawy o obrazie majestatu

KOMUNIKAT PRASOWY:

W następstwie odrzucenia nominacji Pity Limjaroenrat na stanowisko premiera, Partia Pheu Thai pozostaje niezłomna na swoim stanowisku w sprawie ustawy o obrazie majestatu. Jego kandydat na premiera Srettha Thavisin wyraził rozczarowanie nieudaną nominacją, ale podkreślił potrzebę zaakceptowania wyniku i pójścia naprzód.

Pomimo niepowodzenia, Partia Pheu Thai jest zdeterminowana, aby utrzymać artykuł 112 Kodeksu karnego, który dotyczy prawa obrazy majestatu, gdyby kierowała rządem. Srettha wyjaśnił, że poparcie partii politycznych i senatorów zależy od ich zaangażowania w utrzymanie tego prawa. Dodał, że jego partia będzie stanowczo sprzeciwiać się wszelkim próbom zmiany lub uchylenia sekcji 112 podczas zbliżającego się wspólnego posiedzenia Izby i Senatu 27 lipca.

Wielu senatorów wyraziło sprzeciw wobec popierania kandydata z jakiejkolwiek koalicji, w skład której wchodzi Partia Ruchu Naprzód, chyba że ta ostatnia zrezygnuje z zamiaru zmiany ustawy o obrazie majestatu. Stanowisko to wywiera presję na potencjalną kandydaturę Sretthy, ponieważ Pheu Thai i Partia Ruchu Naprzód razem zajmują 292 mandaty, co czyni je niezbędnymi składnikami ośmiopartyjnego sojuszu koalicyjnego z łącznie 312 posłami.

Srettha uważa, że ​​konstruktywne dyskusje mogą potencjalnie zdobyć zdecydowane poparcie senatorów dla administracji kierowanej przez Pheu Thai, zauważając, że włączenie partii Move Forward do koalicji będzie zależało od toczących się negocjacji między zaangażowanymi stronami.

Na razie Srettha powiedział, że pozostaje zaangażowany w tworzenie kolejnego rządu wraz z koalicją ośmiu partii, koncentrując się na rozwoju gospodarczym i potencjalnych poprawkach do konstytucji.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.