Tajski Departament Meteorologiczny ostrzega przed kolejnymi opadami deszczu

Tajlandia -

Tajski Departament Meteorologiczny (TMD) ostrzegł przed większymi opadami deszczu, zwłaszcza we wschodniej i południowej części Tajlandii, a także wysokimi falami na morzach tajskich.

TMD opublikowało ogłoszenie dotyczące siedmiodniowej prognozy pogody od piątku (21 lipca) do 26 lipca 2023 r. Umiarkowany monsun leży na północy, północnym wschodzie i górnym północnym wschodzie Tajlandii. Silny południowo-zachodni monsun pokrywa Morze Andamańskie i Zatokę Tajlandzką.

Deszcz występuje w wielu częściach Tajlandii, zwłaszcza we wschodniej i południowej części. Fale na Morzu Andamańskim mają do trzech metrów wysokości i ponad trzy metry w obszarach burzowych.

Ludzie na obszarach zagrożonych powinni być świadomi powodzi błyskawicznych. Łodzie w południowej części Zatoki Tajlandzkiej powinny postępować ostrożnie. Łodzie w górnej części Zatoki Tajlandzkiej i na Morzu Andamańskim powinny stać na lądzie.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na naszej siostrzanej stronie The Pattaya News.

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.