Sierpień 2023 oferuje wiele niesamowitych festiwali i wydarzeń

KOMUNIKAT PRASOWY:

W tym miesiącu obchodzone są ważne święta Asanha Bucha i Khao Phansa, czyli buddyjski Dzień Wielkiego Postu, a także inne ekscytujące wydarzenia w całym kraju.

Sierpień 2023 zapowiada się w Tajlandii jako kolejny pełen wydarzeń miesiąc z szeregiem ekscytujących wydarzeń, w tym Amazing Thailand Grand Sale 2023, Phetchaburi Creative City of Gastronomy, Amazing Muay Thai Experience, Amazing Thai Taste@Udon oraz szereg maratonów i biegów, a także dwa święta buddyjskie – Dzień Asanha Bucha 1 sierpnia i Khao Phansa, czyli buddyjski Dzień Wielkiego Postu 2 sierpnia.

Dzień Asanha Bucza
Sierpnia 1 2023
Nationwide

Dzień Asanha Bucha upamiętnia ponad 2,500 lat temu, kiedy Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie, Czterech Szlachetnych Prawd, uważanych za podstawę całej buddyjskiej filozofii, do pięciu ascetów (mnichów). Znany również jako Dzień Dharmy, odbywa się w dzień pełni księżyca ósmego miesiąca księżycowego, który w 2023 roku przypada na 1 sierpnia.

W Dniu Asanha Bucha buddyści udają się do świątyni, aby wysłuchać kazań na temat nauk Buddy lub Dharmy, dokonać zasługi i uczestniczyć w wieczornych ceremoniach przy świecach. Obejmuje toWiedeń procesja, w której trzymają w dłoniach zapalone świece i trzykrotnie okrążają główną kaplicę świątyni, przedstawiając jednego Buddę, dwa jego nauki i trzy razy mnichów. Asanha Bucha Day to także tradycyjny dzień wyświęcania młodych Tajów.

Khao Phansa lub buddyjski dzień Wielkiego Postu
Sierpnia 2 2023
Nationwide

Khao Phansa lub Buddyjski Dzień Wielkiego Postu ma miejsce dzień po pełni księżyca ósmego miesiąca księżycowego – lub Asanha Bucha – i wyznacza początek pory deszczowej oraz czas, w którym mnisi udają się do swoich świątyń na trzymiesięczny okres nauki i medytacji. Odosobnienie to opiera się na edykcie Pana Buddy wydanym, aby mnisi nie niszczyli upraw ani przypadkowo nie stawali na owadach ukrytych w wodach powodziowych.

W centrum popularnego festiwalu Khao Phansa znajdują się misternie rzeźbione świece, które są pokazywane podczas lokalnych parad w drodze do świątyń, które szczycą się fascynującą mieszanką artyzmu, zabawy i uroczystości z tańcami ludowymi, występami dźwiękowymi i świetlnymi oraz pokazami lokalnego rzemiosła. Odzwierciedla to tradycyjną praktykę przekazywania świec do świątyń, aby mnisi mogli kontynuować naukę do wieczora.

Oto niektóre z kolorowych obchodów Dnia Asanha Bucha i Khao Phansa odbywających się w Tajlandii w sierpniu:

Jedyna na świecie ceremonia Wien Tien na wodzie nad jeziorem Phayao
Sierpnia 1 2023
Wat Tilok Aram, Phayao

Wien Tien lub procesja ze świecami na wodzie w Wat Tilok Aram odbywa się trzy razy w roku w buddyjskie święta Makha Bucha, Visakha Bucha i Asanha Bucha. Tutaj Wien Tien, w którym wyznawcy buddyzmu trzymają w dłoniach zapalone świece i trzykrotnie okrążają główną kaplicę świątyni, odbywa się na wodzie, co czyni to jedyne miejsce na świecie, w którym odbywa się ta ceremonia. To dlatego, że Wat Tilok Aram została zbudowana na wodzie, na wyspie pośrodku jeziora Phayao.

Jednak w tym roku, kiedy poziom wody w jeziorze Phayao opadł, procesja ze świecami odbędzie się na lądzie w Wat Tilok Aram. Goście, którzy chcą zobaczyć to wydarzenie z bliska, mogą zarezerwować miejsca na łodziach, które przypłyną na wyspę o godzinie 18.00. 1 sierpnia z molo Wat Tilok Aram. Należy to zrobić wcześniej online pod adresem https://forms.gle/oS553XvTohVMmdac7 a bilety należy odebrać z molo Wat Tilok Aram w godzinach 15.00:17.00-1:XNUMX. XNUMX sierpnia.

Festiwal Aquatic Phansa w Ayutthaya
Sierpnia 1 2023
Khlong Lat Chado (rzeka Lat Chado), Ayutthaya

Podczas tej kolorowej uroczystości mieszkańców Ban Lat Chado w dystrykcie Phak Hai w Ayutthaya, łodzie udekorowane kwiatami przewożą świece wzdłuż starożytnego Khlong Lat Chado na odległość około 4 kilometrów. Wydarzenie jest pełne kultury i dziedzictwa, a procesja łodzi i parada łodzi zaplanowano na 09.00:12.00-XNUMX:XNUMX. Odwiedzający mogą również wybrać się na spacer po targu Lat Chado i spróbować pysznych lokalnych potraw.

Festiwal Świec Ubon Ratchathani 2023
30 lipca-2 sierpnia 2023
Thung Sri Mueang, Ubon Ratchathani

Festiwal Świec Ubon Ratchathani to długoletnia tradycja w tym północno-wschodnim (Isan) mieście i jest pełna lokalnej kultury i dziedzictwa. Działania obejmują procesję Wien Tien w dniu Asanha Bucha 1 sierpnia, pokaz światła i dźwięku oraz procesję i konkurs świec Khao Phansa w dniach 1-2 sierpnia, a także prezentację świec w świątyniach 2 sierpnia. Od mniej więcej połowy lipca do samego festiwalu w lokalnych wioskach można zobaczyć tworzenie skomplikowanych świec, a po festiwalu będą one wystawione w świątyniach do 31 sierpnia. Od 30 lipca do 3 sierpnia rozświetlone zostaną również ulice z dekoracjami zniczy oraz sprzedaż produktów OTOP.

Tak Baht Dok Mai Khao Phansa
31 lipca-2 sierpnia 2023
Wat Phra Phutthabat w Saraburi

Ta tradycyjna ceremonia zdobywania zasług obejmuje wręczanie mnichom białych kwiatów Khao-Phansa i odbywa się co roku w Khao Phansa lub buddyjski dzień Wielkiego Postu. Działania obejmują tradycyjną ceremonię ofiarowania świec w „Ubosot” lub sali wyświęceń w Wat Phra Phutthabat, procesje kulturowe i etniczne, wystawę buddyjskich kwiatów Wielkiego Postu, zakupy i prezentację produktów OTOP.

Korat Festiwal Procesji Świec
1-4 sierpnia 2023
Dziedziniec pomnika Thao Suranari (Ya Mo), Nakhon Ratchasima

Tegoroczny Korat Candle Procession Festival pomyślany jest jako pokaz karnawałowy odbywający się na ulicy z amfiteatrem do oglądania. Procesja ze świecami obejmie misternie wykonane świece ze świątyń Wat Nok i Wat Mai Sra Pathum w dystrykcie Chok Chai, z Wat Derm, Wat Mai Pratu Chai, Wat Old Pratu Chai i Wat Sra Pleng w dystrykcie Phimai oraz zespoły artystyczne z dystryktu Mueang, takie jak świątynie Wat Pa Phithak Tham i Wat Muang.

Festiwal procesji świec Prakhon Chai
2-3 sierpnia 2023
Dziedziniec gminy dystryktu Prakhon Chai, Buri Ram

2 sierpnia odbędzie się procesja ze świecami i minikoncert tajskiego artysty Lumplearn Wongsakorn Yawararat oraz występ pong lang (instrument muzyczny Isan). 3 sierpnia odbędzie się spektakl kulturalno-muzyczny, konkurs świec Miss Beauty i plebiscyt świec.

Oto lista innych festiwali i wydarzeń odbywających się w Tajlandii w sierpniu 2023 r., posortowana według daty:

 Niesamowita wielka wyprzedaż w Tajlandii 2023
15 czerwca – 15 sierpnia 2023 r
Bangkok, Chiang Mai, Phuket, Udon Thani, Chon Buri (Pattaya), Songkhla (Hat Yai)

To bardzo popularne, coroczne wydarzenie oferuje zniżki na zakupy, jedzenie, latanie i podróżowanie oraz inne przywileje w ponad 10,000 10,000 uczestniczących sklepów i lokali w Bangkoku, Chiang Mai, Phuket, Udon Thani, Chon Buri (Pattaya) i Songkhla (Hat Yai). Wydarzenie wzmacnia wizerunek Tajlandii jako jednego z sześciu najpopularniejszych miejsc zakupowych na świecie. W sześciu miastach dostępnych jest ponad 80 XNUMX wspaniałych ofert, w tym rabaty na zakupy do XNUMX%.

Pola kwiatowe Krachiao 2023
Lipiec-sierpień 2023
Park Narodowy Pa Hin Ngam i Park Narodowy Sai Thong, Chaiyaphum

Każdego roku na początku pory deszczowej w północno-wschodniej (Isan) prowincji Chaiyaphum rozkwitają pola Siam Tulip – lub Krachiao. Kolorowe sceny stworzone przez tę cudowną naturalną atrakcję można obecnie oglądać w Parku Narodowym Sai Thong w dystrykcie Nong Bua Rawe, gdzie kwitną różowe kwiaty.

O tej porze roku Chaiyaphum jest również znane z „morza mgły” wokół klifów na obszarach parków narodowych, takich jak Pha Hum Hot w Parku Narodowym Sai Thong, Pha Sut Phaen Phaen w Parku Narodowym Pa Hin Ngam i Pha Hua Nak w Parku Narodowym Phu Laen Kha.

Phetchaburi Kreatywne Miasto Gastronomii
4-6 sierpnia 2023
Wat Yai Suwannaram i park historyczny Phra Nakhon Khiri (Khao Wang), Phetchaburi

Odzwierciedlając status prowincji Phetchaburi jako członka Sieci Miast Kreatywnych UNESCO (UCCN) w kategorii Gastronomia, wydarzenie Kreatywne Miasto Gastronomii w Phetchaburi to kulturalne i kulinarne święto, które obejmie wyśmienitą lokalną kuchnię, pokazy jedzenia, bezpłatne degustacje żywności, występy kulturalne i rozrywkowe, występy muzyki współczesnej, pokazy złotnictwa i innych lokalnych rzemiosł oraz lokalną sprzedaż produktów.

Międzyregionalne Targi Turystyczne
4-6 sierpnia 2023
Centralny Rayong

To czwarte z pięciu targów turystycznych, które odbędą się w pięciu regionach Tajlandii w okresie od czerwca do września 2023 r., a ich celem będzie zachęcenie do podróżowania między regionami. Program będzie zawierał promocje i specjalne oferty zakwaterowania, atrakcji, biur podróży oraz innych produktów i usług turystycznych w całym kraju, a także warsztaty dla majsterkowiczów na temat lokalnej mądrości z pięciu regionów.

Niesamowite przeżycie Muay Thai
11-13 sierpnia 2023
Wat Yai Tha Sao w Uttaradit

18-20 sierpnia 2023
Pałac króla Narai, Lop Buri

To trzecia i czwarta impreza z serii czterech imprez organizowanych przez Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) w celu zaprezentowania czterech unikalnych stylów Muay Thai Boran lub starożytnego boksu tajskiego: Muay Chaiya, Muay Korat, Muay Tha Sao i Muay Lop Buri odpowiednio w Surat Thani, Nakhon Ratchasima, Uttaradit i Lop Buri.

Pokaz szybkiego i wszechstronnego stylu bokserskiego „Muay Tha Sao” Uttaradita – będącego połączeniem tajskich i chińskich technik walki – zaplanowano na 11-13 sierpnia 2023 r.

Droga do Sonic Bang 2023
Sierpnia 12 2023
Centrum wystawiennicze IMPACT w Bangkoku

Międzynarodowy festiwal muzyczny Road to Sonic Bang 2023 obejmie różne gatunki muzyczne, z udziałem międzynarodowych artystów, artystów azjatyckich i tajskich artystów nowej generacji. W skład zespołu wchodzą LANY, Valley, ADOY, Nulbarich, Burnout Syndromes i HYBS.

Niesamowity tajski smak @ Udon
25-27 sierpnia 2023
Centralny Udon, Udon Thani

To trzecia z trzech imprez Amazing Thai Taste (po Rayong w czerwcu i Chiang Mai w lipcu), której celem jest promowanie wizerunku kuchni tajskiej, jednej z tajskich fundacji soft-power 5F. W programie pokazy kulinarne znanych i lokalnych szefów kuchni, dyskusje o turystyce kulinarnej oraz występy muzyczne znanych artystów.

W sierpniu 2023 r. odbywają się również różne imprezy biegowe w Tajlandii, w tym następujące, które są posortowane według daty:

KhaoKheow 10 Sezon 6
Sierpnia 6 2023
Otwarte Zoo Khao Keow, Chon Buri

KhaoKheow10 Season6 zaprezentowany przez Plus+ i YumYum skupia się na zabawie i naturze, z Ultra Fun Run na 10 km, Super Fun Run na 7 km i Family Fun Run na 4 km. Poruszają się one po malowniczym terenie ogrodu zoologicznego.

12 sierpnia Półmaraton Bangkok 2023 Bieg dla mamy
Sierpnia 12 2023
Narodowe Centrum Kongresowe Królowej Sirikit w Bangkoku

Po trzyletniej przerwie, 12 sierpnia półmaraton Bangkok Run For Mom odbędzie się ponownie w 2023 roku. Upamiętniający Jej Wysokość Królową Sirikit Królową Matkę, impreza obejmuje półmaraton na 21.1 km, minimaraton na 10 km, Fun Run na 6 km i bieg na 1.8 km Walk-Run, z linią startu / mety w QSNCC. Cały dochód po wydatkach zostanie przekazany na wsparcie prac prowadzonych przez Queen Sirikit Centre for Breast Cancer, pod auspicjami Tajskiego Czerwonego Krzyża.

KHAO KHO Bieg przez mgłę Maraton 2023
Sierpnia 13 2023
Punkt widokowy Khao Kho, Khao Kho, Phetchabun

Maraton KHAO KHO Run Through Mist Marathon 2023 obejmuje 42-kilometrowy maraton, 21-kilometrowy półmaraton, 10-kilometrowy minimaraton i 5-kilometrowy bieg dla zabawy w miejscu znanym z pięknej naturalnej atrakcji pogodowej „Sea of ​​Fog”.

Bieg na plaży Songkhla Pao
Sierpnia 20 2023
Plaża Muang Ngam, Songkhla

Songkhla Pao Beach Run obejmuje 4 km Fun Run, 12 km sztafeta mieszana, 12 km sztafeta kobiet i 12 km sztafeta mężczyzn, wzdłuż malowniczej plaży Muang Ngam.

Seria Bike Zone Tri Dash Tajlandia 2023
Sierpnia 20 2023
Bangpoo Golf & Sports Club, Samut Prakan

To drugi z czterech weekendów wyścigowych w serii Triathlon Bike Zone Tri Dash Thailand 2023 między lipcem a grudniem, z których dwa odbywają się w Pattana Sports Resort w Chon Buri, a dwa w Bangpoo Golf & Sports Club w Samut Prakan. W ten weekend odbędą się różne kategorie: Long Dash (indywidualna), Dash (indywidualna), Mini Dash (indywidualna), Long Dash (sztafeta drużynowa) i Dash (sztafeta drużynowa), a także seria Juniors Tri Dash Thailand 2023 dla dzieci w wieku 12-17 lat.

Międzynarodowy maraton Songkhla 2023
26-27 sierpnia 2023
Songkhla

Songkhla International Marathon 2023 obejmuje maraton na 42.195 km, półmaraton na 21.10 km i minimaraton na 10 km, które odbędą się 27 sierpnia, oraz bieg na 5 km Fun Run, który odbędzie się 26 sierpnia. Wiele tras biegowych biegnie wzdłuż linii brzegowej Songkhla, a także mijane są ważne miejsca historyczne.

Należy pamiętać, że rejestracja na większość tych wydarzeń biegowych została już zamknięta. Niezależnie od tego, czy są zamknięte, czy nadal otwarte, odwiedzający mogą nadal cieszyć się zabawną atmosferą w każdym miejscu.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.