Przypadki gorączki denga rosną w 18 prowincjach, w tym w Phuket, Chonburi i Bangkoku

Krajowy —

Tajlandia odnotowała ciągły wzrost przypadków gorączki denga w 18 prowincjach, w tym Chonburi, Phuket i Bangkoku, poinformował Departament Kontroli Chorób w poniedziałek, 24 lipca.

Taret Krassanairawiwong, dyrektor generalny Departamentu Kontroli Chorób w Ministerstwie Zdrowia Publicznego, zorganizował spotkanie online z urzędnikami zdrowia publicznego w 30 dystryktach w 18 prowincjach, aby omówić wzrost przypadków gorączki denga.

Według niego, w ciągu ostatnich 18 tygodni coraz częściej wykrywano przypadki gorączki denga w 8 tajlandzkich prowincjach, a mianowicie w Mae Hong Son, Chiang Mai, Chiang Rai, Nan, Phayao, Tak, Phetchaburi, Chonburi, Rayong, Chanthaburi, Trat, Ubon Ratchathani, Krabi, Phuket, Songkhla, Satun, Narathiwat i Bangkok.

Ponadto liczba przypadków gorączki denga w ciągu ostatnich 4 tygodni przekroczyła średnią z ostatnich 5 lat w tym samym okresie. To wskazuje, że obszary te zbliżają się do kryteriów, które mają zostać uznane za strefy epidemii gorączki denga, stwierdził Taret.

Aby rozwiązać ten problem, Taret nakazał odpowiednim agencjom rządowym zapewnienie wsparcia akademickiego i zasobów w celu pilnego zmniejszenia liczby przypadków gorączki denga.

Departament Kontroli Chorób współpracuje również z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych w celu mobilizacji personelu do walki z rozprzestrzenianiem się wirusa.

Zgodnie z ustawą o chorobach zakaźnych z 2015 r. (BE 2558) gorączka denga została uznana za chorobę zakaźną, która wymaga monitorowania.

W przypadku dużej i stałej liczby przypadków gorączki denga oraz konieczności zintensyfikowania środków zwalczania choroby Dyrektor Generalny Departamentu Kontroli Chorób ma prawo ogłosić dotknięte obszary strefami epidemii.

W tych konkretnych obszarach urzędnicy ds. zdrowia publicznego mogą wchodzić do domów, budynków, miejsc lub pojazdów podejrzanych lub potwierdzonych o wybuch epidemii w celu przeprowadzenia nadzoru i środków kontroli choroby

Na przykład mogą przeprowadzać badania miejsc lęgowych komarów, eliminować lęgowiska i rozpylać chemikalia w celu zabicia komarów w domach, świątyniach, szkołach, hotelach lub innych miejscach, do których dostęp może być ograniczony w normalnych okolicznościach, według urzędników.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.