Meteorolodzy prognozują intensywne opady deszczu do wtorku

KOMUNIKAT PRASOWY:

Tajski Departament Meteorologiczny (TMD) prognozuje, że ulewne deszcze utrzymają się w większości części Tajlandii do wtorku (25 lipca) i ostrzegł społeczeństwo, aby uważało na gwałtowne powodzie i przelewy.

Departament powiedział, że koryto monsunowe, które obejmuje większość regionów Tajlandii, spowoduje ulewy na północnym wschodzie i wschodzie, a także na zachodnim wybrzeżu w południowym regionie kraju. Oczekuje się, że sytuacja ulegnie poprawie, gdy dolina przesunie się do innych krajów regionu w środę (26 lipca) lub czwartek (27 lipca).

TMD wydało również ostrzeżenie przed trudnymi warunkami pogodowymi, które mogą prowadzić do gwałtownych powodzi i przelewów, szczególnie wzdłuż dróg wodnych i obszarów nisko położonych. Apelujemy do mieszkańców o zachowanie ostrożności i czujność podczas burz. Kierowcy powinni również zachować szczególną ostrożność na drogach, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym.

Oprócz ulewnych opadów, oczekuje się, że Morze Andamańskie i górna część Zatoki będą narażone na silne wiatry i burze. Właściciele małych łodzi na tych obszarach są proszeni o pozostanie w tym okresie na lądzie i zapoznanie się z najnowszymi prognozami pogody.

Powyższe jest komunikatem prasowym Departamentu PR rządu Tajlandii.

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.