Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: wielu cudzoziemców aresztowanych za różne przestępstwa i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Od poniedziałku 17 lipca 2023 do niedzieli 23 lipca 2023.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Taksówkarz uszkodził ogrodzenie po tym, jak wściekł się na zagranicznego pasażera z powodu kłótni o 44 bahty różnicy w taryfie w Patongu.

Kierowca taksówki wpadł we wściekłość i kopnął pobliskie ogrodzenie, po czym pokazał pasażerowi środkowy palec.

2. Poszukiwany 30-letni Amerykanin został aresztowany po tym, jak rzekomo wykorzystał seksualnie dziewięcioletnią dziewczynkę przed ucieczką do Phuket.

Podobno wielokrotnie wykorzystywał seksualnie dziewięcioletnią dziewczynkę w innym kraju, zanim uciekł do Tajlandii.

3. Przedłużający pobyt Amerykanin został aresztowany na międzynarodowym lotnisku w Phuket.

Został zabrany na komisariat policji w Sakoo, aby stawić czoła zarzutom przekroczenia dozwolonego pobytu.

4. Trzy Rosjanki zostały aresztowane w Thalang za rzekome świadczenie usług fryzjerskich i kosmetycznych, co jest zajęciem chronionym tylko dla Tajów.

Trzy Rosjanki, które zostały zidentyfikowane jako 22-letnia Mazhitova, 32-letnia Moiseenko i 26-letnia Nesterova.

5. Jordańczyk został aresztowany w Patong po tym, jak stwierdzono, że świadczy usługi fryzjerskie dla zagranicznych klientów, co jest zajęciem chronionym tylko dla Tajów.

ฺFryzjerzy i pracownicy salonów są tajskim zawodem chronionym i obcokrajowcy nie mogą pracować w tej dziedzinie ani uzyskiwać na to pozwoleń na pracę.

6. Nietrzeźwy Rosjanin został zatrzymany przez policję w Phuket za pomocą paralizatora (pistoletu elektrycznego) po tym, jak stwierdzono, że uszkadzał wiele samochodów w Wichit.

Cudzoziemiec trzymał otwieracz do butelek i nie chciał współpracować, groził funkcjonariuszom policji i nie był w stanie właściwie się porozumieć z powodu bariery językowej i odurzenia.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.